Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejReduta Ordona, Piotr Wysocki i nasi Rekonstruktorzy

  Reduta Ordona, Piotr Wysocki i nasi Rekonstruktorzy

  W niedzielę 3 września miały miejsce obchody 186. rocznicy obrony Reduty Ordona. Na obchodach nie zabrakło przedstawicieli wareckiej Grupy Rekonstrukcji Historycznej działającej przy „Dworku na Długiej”. W pięcioosobowym składzie uczestniczyli w składaniu wieńców i warcie honorowej przed pomnikiem znajdującym się w autentycznym miejscu gdzie znajdowała się ta słynna fortyfikacja, znana przede wszystkim z wiersza Adama Mickiewicza.

  Podczas uroczystości rocznicowych odznaczeni zostali społecznicy, którzy z poświęceniem walczyli o to, by miejsce to nie stało się kolejnym „blokowiskiem”.

  Po przemarszu do Parku Szczęśliwickiego rozpoczął się piknik historyczny połączony z biegiem na dystansie 5 km. Młodsi i starsi warszawiacy uczcili w ten sposób wydarzenia z 1831 roku.

  Na zakończenie  miała miejsce inscenizacja obrony reduty nr 54. Zgromadzeni widzowie brawami nagrodzili wszystkich biorących w niej udział uczestników. Dla przypomnienia: to właśnie podczas walk na Woli wpadł w rosyjskie ręce, ranny Piotr Wysocki.

  Wydarzenie odnotowane zostało przez media o zasięgu ogólnopolskim: Telewizyjny Kurier Warszawski https://warszawa.tvp.pl/33846416/03092017 (czas 00:12:50 do 00:15:55) oraz Teleexpress.

  GRH WARKA

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE