Więcej

  Jaskiniowi artyści

  Wczorajszy (28.02) wykład „Wareckiej Akademii Wiedzy” w Dworku na Długiej troszeczkę zburzył powszechne poglądy na temat możliwości mózgów i wyobraźni człowieka pierwotnego, ale także na rozwój naszego gatunku poprzez tysiąclecia. To było spotkanie ciekawe i ważne nie tylko dla miłośników sztuki, ale także dla tropicieli zagadek historycznych. Rysunki znajdowane w jaskiniach użytkowanych przez człowieka w okresie zlodowaceń są artystycznie i technicznie tak znakomite, że początkowo trudno było uwierzyć w ich autentyczność. Dlaczego pojawiły się w tzw. okresie (kulturze) magdaleńskim, a później zaniknęły? „Później” to przecież bliżej naszych czasów, czyli: gdyby sztuka rozwijała się linearnie, powinny one wykazywać coraz wyższy poziom artystyczny – a tak wcale nie jest! Malarstwo i rzeźba niemal zanikają na wiele tysiącleci! Dlaczego! Dziś jednak dzieła człowieka magdaleńskiego są źródłem inspiracji dla artystów tej miary, co np. P. Picasso.

  Zobacz galerię zdjęć TU

  Za tydzień – 7 marca z czasów bardzo odległych przeniesiemy się do czasów teraźniejszych. Wszystko za sprawą bieżącego i niezwykle kontrowersyjnego tematu jakim jest genetyczna modyfikacja roślin. Wszyscy spodziewamy się, że kolejne odkrycia naukowców i szybkie postępy prac badawczych ułatwią nam życie, uchronią nasze zdrowie. Jednocześnie – obawiamy się wszystkiego, co nowe. Podobnie właśnie rzecz ma się z genetyczną modyfikacją roślin. Jedynie rzetelna wiedza pozwoli nam „oswoić” ten problem. Proces ów wyjaśni nam zaproszony genetyk molekularny. ZAPRASZAMY 7 MARCA O GODZ. 17:30. WSTĘP WOLNY

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE