Skrzynka Kontaktowa – do zobaczenia za rok!

Skrzynka Kontaktowa – do zobaczenia za rok!

Skrzynka Kontaktowa mówi mieszkańcom Warki „do zobaczenia w przyszłym roku”. Po udanym, aktywnym sezonie przychodzi czas na odpoczynek zimowy. Przypomnijmy, że było to miejsce, które miało na celu stworzenie „Kontaktowej” tj. otwartej, przyjaznej i aktywnej przestrzeni w centrum naszego miasta, związanej jednocześnie przez estetykę i nazwę do roku Jabłkowej Warki.

To tu, w Skrzynce Kontaktowej  odbyło się tego lata ok. 50 wydarzeń kulturalnych dla mieszkańców gminy Warka. Były warsztaty rękodzielnicze, koncerty, nauka tańca, granie w planszówki, konkursy, imprezy. A przede wszystkim było to miejsce, gdzie każdy mógł się zatrzymać, odpocząć, spotkać „na mieście” ze znajomymi, czy w leniwym słońcu popatrzeć na dzieci cieszące się zabawą na scenie. To miejsce tworzone razem z mieszkańcami i dla mieszkańców. W ramach inicjatywy konkursu grantowego Dworku na Długiej pod nazwą „Skrzynka z Kulturą” zaprezentowali się lokalni twórcy, instruktorzy, liderzy i hobbyści,  którzy zechcieli podzielić się swoimi  pasjami. W sumie w działaniach w Skrzynce Kontaktowej, która powstała w ramach projektu Jabłkowa Warka wzięło udział prawie 1000 osób.

Skrzynka powstała ze środków zewnętrznych w ramach Programu Lokalnych Partnerstw Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy wsparciu strategicznego partnera – Urzędu Miejskiego w Warce i Ambasadorów – firm: Zakład Usług Komunalnych w Warce, Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy, Warwin S.A.,  Producent Opakowań Drewnianych – Dariusz Włodarczyk, Arysta LifeScience, Dwa Jabłka.

Na zimę „Skrzynka” zostanie przeniesiona do magazynu tak aby po wiosennej renowacji ponownie stać się przyjaznym miejscem wareckiej przestrzeni miejskiej…

Realizatorzy projektu Jabłkowa Warka:

Udostępnij:
← Zobacz Święto Warki w PoloTV Spotkanie z prezesem Fundacji Kościuszkowskiej w Nowym Jorku →

Dodaj komentarz