Więcej

  Akademia wyrusza do szkół

  Warecka Akademia Wiedzy jest wyjątkowym, prawdziwie pionierskim projektem na skalę… przynajmniej ogólnopolską. Ponadto – jest pomysłem rozwojowym. W tym semestrze postanowiliśmy bowiem, uruchomić nową funkcję Akademii – wykłady wyjazdowe. Jest to program opracowany specjalnie dla szkół podstawowych spoza Warki – dla Ostrołęki, Michałowa, Wrociszewa, Nowej Wsi i Konar. Wzbudził on duże zainteresowanie wśród dyrektorów tych placówek i dzięki ich otwartości program edukacyjny naszych dzieci wzbogaci się dzięki o następujące tematy: „Wikingowie – morscy rozbójnicy”, „Galowie czyli świat króla Artura i Rycerzy Okrągłego Stołu”, „Templariusze – tajna historia rycerzy świątyni”, „Dzień codzienny w Wilanowie za czasów Jana III Sobieskiego”, „Przepis na mumie”, „Tajemnice egipskich piramid” i „Życie człowieka pierwotnego (skarby sztuki ukryte w jaskiniach)”. Spotkania, które potrwają od 21 marca do 25 kwietnia poprowadzą doświadczeni wykładowcy – archeolog i historycy sztuki. Każda prelekcja ilustrowana będzie ciekawym pokazem multimedialnym, a niekiedy nawet wystawą (można dotykać!) kopii cennych artefaktów będących wytworami omawianych kultur. Życzymy naszym najmłodszym słuchaczom miłych wrażeń, motywacji do dalszej nauki i rozwijania talentów badawczych. Wszystkim współpracującym z nami pedagogom – zawodowej satysfakcji i zadowolenia z wychowanków. Razem inwestujemy w szczęśliwą przyszłość.

   

  Poza propozycją wyjazdowych wykładów WAW zapraszamy wszystkich zainteresowanych poszerzaniem swej wiedzy na cotygodniowe czwartkowe spotkania w Dworku na Długiej. Jak zwykle zaczynamy o godz. 17:30.

  21.03 – Monika Agnieszka Klimowicz – „Dzień codzienny w Wilanowie za czasów Jana III”.

  4.04 – Alicja Gzowszka – „Jak nie pomylić rzeźby z wieszakiem?

  11.04 – dr Izabela Tomaszewska – „Spotkanie z „primadonną stulecia” – czyli Maria Callas na scenie i w życiu prywatnym

  18.04 – Edyta Rubka – Kostyra – „Największa zagadka starożytności – co kryją egipskie piramidy?

  25.04 – Mariusz Włodarczyk – „Templariusze – tajna historia rycerzy świątyni”.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE