14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRWspólnie powitaliśmy Nowy Rok 2018!

  Wspólnie powitaliśmy Nowy Rok 2018!

  Tradycją Warki stało się wspólne żegnanie Starego Roku i witanie Nowego. Tak było również i teraz… w noc z 31 grudnia na 1 stycznia kilkaset osób spotkało się na wareckim rynku aby złożyć sobie noworoczne życzenia, obejrzeć pokaz sztucznych ogni i bawić się przy największych polskich i światowych hitach.

  „Sylwester na wareckim rynku” rozpoczął się o godz. 23:00. Wtedy to z głośników popłynęły pierwsze przebojowe dźwięki grane przez zespół coverowy „Biały Kot”, w którym jednym z gitarzystów jest wirtuoz gitary, warecczanin Bogdan Sabała. Jeszcze przed północą, po oficjalnym powitaniu przez prowadzącego zabawę – dyrektora „Dworku na Długiej” Andrzeja Zarębę odbył się pierwszy konkurs z nagrodami… na „Królową i Króla parkietu”. Nagrody w nim ufundowało Prezydium Rady Miejskiej w Warce czyli Przewodnicząca Aldona Rzeźnik i dwójka Wiceprzewodniczących – Zofia Pawelec i Szymon Cieślak. Jak przystało na dobry konkurs w dobrym towarzystwie nagrody otrzymali nie tylko zwycięzcy ale wszystkie pary, które „stanęły” na podium.

  Noworoczne życzenia w imieniu Rady Miejskiej i Burmistrza Dariusza Gizki licznie zgromadzonym na Rynku mieszkańcom Warki złożył Wiceprzewodniczący Rady Szymon Cieślak wraz z Radnymi Grzegorzem Paczkowskim i Markiem Niedziałkiem. Nadejście Nowego 2018 Roku uświetniono zjawiskowym, niemalże 10-minutowym pokazem sztucznych ogni, z którego zdjęcia autorstwa Rafała Donicy można obejrzeć klikając tutaj.

  Zabawa na dobre trwała jeszcze do godz. 1:00. Uczestnicy mieli okazję bawić się nie tylko tańcząc w rytm hitów serwowanych przez zespół „Biały Kot” ale i biorąc udział w konkursach z cennymi nagrodami wśród których były m.in. słuchawki, głośniki bezprzewodowe, myszki.

  Organizatorzy Sylwestra –  Samorząd Miasta i Gminy Warka, Gminna Instytucja Kultury “Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Zakład Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o. dziękują wszystkim, którzy wspólnie powitali na wareckim Rynku Nowy Rok 2018. Szczególne podziękowania należą się służbom porządkowym – strażakom z gminnych jednostek OSP, Policji, firmie ochroniarskiej oraz służbie medycznej dzięki którym wszyscy mogli czuć się w pełni bezpiecznie.

  SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE