18.3 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejModerato... świątecznie i noworocznie!

  Moderato… świątecznie i noworocznie!

  28 stycznia w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej orkiestra Moderato zagrała koncert noworoczny. Koncert, który jak sami twierdzą, jest dla nich najważniejszym w roku.

  Wśród dźwięków granych przez, jak powiedział ksiądz proboszcz, młodzież, średnią młodzież i starszą młodzież, publiczność warecka mogła usłyszeć cały przekrój gatunkowy kolęd i pastorałek. Od klasycznych aranżacji kolęd takich jak Cicha Noc, poprzez przeboje takie jak White Christmas w stylu bossa novy, bardziej rockowe Merry Christmas Everyone, big bandową aranżację Dzień Jeden w Roku, czy swingowe składanki pastorałek w których znalazły się takie przeboje jak m.in. Satnta Claus is Coming to Town, O Tanenbaum, Have Yourself a Merry Little Christmas, Let It Snow, czy All I Want for Christmas is You. Orkiestra jak zwykle repertuarem starała się pokazać różnorodność świątecznych przebojów, czerpiąc z kompozycji z różnych zakątków świata. Całość zakończyła się uroczystym marszem. Marszem Radeckiego, którym zawsze swój koncert noworoczny kończy Wiedeńska Orkiestra Symfoniczna. Publiczność bardzo gorąco przyjęła cały koncert, koniecznie domagając się bisu. Orkiestra nie zastanawiała się długo. Na bis zagrali wiązankę świątecznych melodii z amerykańskiej bajki o małym chłopcu imieniem Charlie Brown. Podczas tego koncertu szczególną sympatię budzili najmłodsi, debiutujący tego dnia muzycy. Dzieci i młodzież dzielnie próbowali sprostać trudnym aranżacjom i stylom, co sądząc po reakcjach publiczności wyszło im naprawdę dobrze. Tym występem orkiestra Moderato pod batutą Artura Gębskiego zdecydowanie dobrze rozpoczęła Nowy Rok. Czekamy na ciąg dalszy i zapraszamy na kolejne koncerty, które już niebawem. Oby cały rok brzmiał tak dobrze jak orkiestra tego dnia.

  Foto: Rafał Donica

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE