Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejKolejna niezwykła premiera Teatru Pretekst

  Kolejna niezwykła premiera Teatru Pretekst

  Ile razy idąc ulicą wrzuciliśmy coś do kosza i poszliśmy dalej. Nie myśląc o własnym życiowym śmietniku, do którego niekoniecznie chcemy, aby wrzucano nam kolejne śmieci. Ale nigdy o tym nie powiemy. Spektakl „Śmietnik ludzkich uczuć” to owoc ciężkiej pracy 8 członków młodzieżowej Grupy Teatralnej „Pretekst” działającej w „Dworku na Długiej” pod kierownictwem Anny Łobody. Przez kilka miesięcy wyrzucali oni po trochę śmieci z samych siebie i tak powstało małe dzieło sceniczne o wspomnianym wcześniej tytule, którego prapremiera odbyła się 28 lutego. Stereotypy, porzucone marzenia czy nieumiejętne użycie słów to tylko niektóre z problemów jakie poruszyli młodzi aktorzy. Każdy ma swoje COŚ, NIC, NIEBO, LIST. Każdy szuka drabiny żeby wspiąć się na szczyt, każdy wysyła listy… ale to wciąż zbyt mało, zbyt mało…

  Scenariusz spektaklu „Śmietnik ludzkich uczuć” przygotowali sami członkowie Pretekstu pod redakcją Andrei Czasak, muzykę oraz efekty dźwiękowe stworzył Jakub Szydło zaś scenografię – Sławomir Ragan. Całość wyreżyserowała opiekunka i instruktorka grupy – Anna Łoboda. W spektaklu grają (alfabetycznie): Irena Arsieniewa, Natalia Bojdzińska, Andrea Czasak, Klaudia Jaszczerska, Mateusz Norberciak, Dorota Pisarek, Wiktoria Wardziak oraz Martyna Winiarek.

  Oficjalna premiera sztuki odbędzie się 12 kwietnia, a później Grupa Teatralna Pretekst oraz „Dworek na Długiej” zapraszają wszystkich na spektakle otwarte dla wszystkich chętnych.

  Dworek na Długiej

  Foto: Paweł Rzeźnik

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE