Tenisowy marzec

Tenisowy marzec

W Centrum Sportu i Rekreacji w marcu dominują tenisiści stołowi. 13 marca odbył się turniej drużynowy dla klas IV-VI szkół podstawowych, a niebawem indywidualne zmagania rozegrają uczniowie klas 7 i gimnazjum.

13 marca w hali sportowej CeSiR Warka odbyły się pierwsze zawody – Drużynowy Turniej Tenisa Stołowego dla szkół podstawowych. O miano najlepszej reprezentacji z gminy Warka rywalizowali uczniowie z klas 4 – 6.

Po oficjalnym otwarciu zawodów drużyny przystąpiły do gry. Przy stołach stanowiska zajęli najlepsi tenisiści z poszczególnych szkół. Każdy mecz prowadzony był do wygrania przez danego zawodnika 3 setów w grze. Na początek odbywały się gry singlowe wg schematu. Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 2) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Następnie prowadzono grę deblową. Jeśli wynik nie został rozstrzygnięty i żadna z drużyny nie odniosła 3 zwycięstw rywalizowano dalej w następujący sposób: Drużyna A (zawodnik 2) vs Drużyna B (zawodnik 1), Drużyna A (zawodnik 1) vs. Drużyna B (zawodnik 2). Drużyna, która jako pierwsza uzyskała wynik 3:0 lub 3:1 lub 3:2 wygrywała całe spotkanie. Przed młodymi zawodnikami było sporo gry tym bardziej, że turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Po raz kolejny wysoki poziom gry narzucili uczniowie z Ostrołęki i Konar, zarówno w grupie chłopców jak i dziewcząt. Te szkoły co roku dbają o przygotowanie mocnego zespołu, który ciężko przebić w grze. W bezpośrednim pojedynku obie drużyny zafundowały kibicom ciekawe widowisko, którego wynik decydował o pierwszym miejscu na podium. Grupa z Nowej Wsi również nie ustępowała faworytom i podejmowała walkę o cenne punkty, choć nie było łatwo. W trwającej blisko 4 godziny rywalizacji wyłoniono najlepsze zespoły. W klasyfikacji dziewcząt triumfowała reprezentacja z PSP w Ostrołęce. II miejsce przypadło drużynie z PSP w Konarach. W rywalizacji chłopców klasyfikacja na podium prezentowała się w następujący sposób. I miejsce zajęła niepokonana drużyna PSP w Konarach, II miejsce przypadło PSP w Ostrołęce, a na III miejsce wskoczyła ekipa z ZSP w Nowej Wsi.

Gratulujemy zwycięzcom zawodów, jak również wszystkim zawodnikom sportowego zaangażowania i dobrych wyników. Dziękujemy opiekunom za przygotowanie zespołów do rywalizacji oraz Wolontariuszom LO w Warce za pomoc przy sędziowaniu zawodów. Przed nami jeszcze kolejne zawody. Tym razem w grze indywidualnej o miano najlepszych tenisistów powalczą uczniowie klas 7 i gimnazjum. Zawody odbędą się 26 marca w hali sportowej CeSIR.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Targi Edukacyjne 2018 Nowa Wieś... Srebrną Szkołą Aktywną Turystycznie →

Dodaj komentarz