2.6 C
Warka
czwartek, 8 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaBlogiWarka znaczy piwo? Hej, a może jednak trochę więcej?!

  Warka znaczy piwo? Hej, a może jednak trochę więcej?!

  Mówisz Warka myślisz piwo? Och, ależ to krzywdzące dla miasta! Owszem, Warka to historia sięgająca XIII wieku i w zasadzie od samego początku istniała dzięki handlowi oraz produkcji piwa. Jeśli jednak jesteś abstynentem, nie musisz się martwić. Znaleźliśmy dla ciebie fantastyczne propozycje na spacer!
  Przedstawiamy Państwu tekst turystycznego blogera Filipa Turczyńskiego, który pojawił się na jego blogu skomplikowane.pl 24 kwietnia 2018.

  Jakże człowiek lubi poruszać się prostymi skrótami i stereotypami. Kraków – smok i smog. Radom – chytra baba, Świebodzin – figura Jezusa (teraz nawet z WiF-i). Nie jestem pod tym względem wcale lepszy, bo regularnie tak robię. A jednak w dużej mierze te pierwsze skojarzenia są dla miejscowości krzywdzące i mocno spłaszczające to, co można w nich znaleźć. Zresztą – nie muszą się one łączyć ze wstydliwymi tematami, czasem wystarczy konkretny… produkt. Warka istnieje w świadomości Polaków przede wszystkim jako marka piwa. Dopiero później uświadamiamy sobie, że to przecież miasto.

  A Warka jest miastem wyjątkowo ładnym. Jesteś ciekawy, jakie atrakcje warto tu zobaczyć?

  Aby przeczytać więcej zapraszamy na blog autora – kliknij tutaj.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE