Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRKolarskie święto w Warce

  Kolarskie święto w Warce

  Kolarskie zmagania w Warce za nami! Mimo nie najlepszych warunków atmosferycznych na stracie pojawiło się ponad dwustu zawodników z całej Polski.

  Rywalizację jako pierwsi rozpoczęli zawodnicy w ramach II Mistrzostw Polski Służb Mundurowych w kolarstwie szosowym ze startu wspólnego. O tytuł najlepszego na dystansie 58 km rywalizowało niemal stu zawodników na czele z gen. insp. dr Jarosławem Szymczykiem Komendantem Głównym Policji. Ostatecznie jako pierwszy metę przeciął Paweł Baranek z Komendy Głównej Policji przed Krzysztofem Kubisiem oraz Marcinem Szenderskim z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej. Wśród kobiet najszybsza była Izabela Kłosowska z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku.

  Tuż po mundurowych tradycyjnie na trasę ruszyli zawodnicy w ramach cykli SUPER PRESTIGE i FIT RACE. Kolarze rywalizowali na różnych dystansach, w zależności od kategorii wiekowej. Do pokonania mieli od 1 do 4 rund, każda o długości 29 kilometrów. Start i meta usytuowane były w samym centrum Warki, na rynku, a trasa przebiegała przez następujące miejscowości: Piaseczno pod Warką, Dębnowolę, Klonową Wolę, Przylot, Mniszew, Rozniszew i Zakrzew. Zawody w Warce były przedostatnim, 12-tym wyścigiem z całego cyklu. Finał już za tydzień w Żyrardowie. Więcej informacji o wynikach na www.ztc.pl.

  Wśród zawodników z gminy Warka najlepszy okazał się Radosław Wasilewski, który wyprzedził Mariusza Kata i Przemysława Walczaka. Wśród pań najlepsza była Kinga Lisiewska, która triumfowała również w kategorii K20 SUPER PRESTIGE. Nagrody i puchary dla wareckich kolarzy ufundował Samorząd Warki, Sklep Rowerowy ROWEROLOGIA oraz Browar Rzemieślniczy BroWarka.

  Dekoracji zwycięzców w wyścigach SUPER PRESTIGE i FIT RACE dokonali Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Wiceburmistrz Teresa Knyzio, Radny Powiatu Grójeckiego i jednocześnie Dyrektor Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” Andrzej Zaręba oraz Prezes Żyrardowskiego Towarzystwa Cyklistów Kazimierz Kwiatkowski.

  Organizatorami zmagań kolarskich w Warce było Żyrardowskie Towarzystwo Cyklistów a lokalnymi partnerami: Samorząd Warki, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” oraz Centrum Sportu i Rekreacji w Warce.