Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOstatni i niezwykle tajemniczy WAW…

  Ostatni i niezwykle tajemniczy WAW…

  Wszystko co dobre szybko się kończy. Tak też jest ze spotkaniami Wareckiej Akademii Wiedzy, która pomagała odkrywać nieodkryte i pozwalała rozbudzać w uczestnikach chęć jeszcze większego zdobywania wiedzy… Przed nami ostatni, ale jakże interesujący wykład w semestrze zimowym. Tajną historię rycerzy świątyni – Templariuszy zaprezentuje 25 kwietnia o godz. 17:30 w „Dworku na Długiej” – Mariusz Włodarczyk.

  Oficjalna historia podaje, że zakon templariuszy przestał istnieć w chwili aresztowania, lub najpóźniej, spalenia na stosie ostatniego oficjalnego wielkiego mistrza, którym był Jacques de Molay. Ale… wielu badaczy wątpi, by potężna organizacja mająca swoich szpiegów na wszystkich dworach Europy, dała się tak łatwo zaskoczyć siepaczom króla Filipa IV i… zniknęła bez śladu. Podejrzewa się, że coś na ten temat wiedział genialny Leonardo da Vinci i zakodował te informacje w słynnym obrazie „Madonna w grocie”. Niektóre ślady wskazują też, że strażnikami tajemnic (czy może spadkobiercami?) zakonu byli: król Henryk Żeglarz oraz Vasco da Gama i… Krzysztof Kolumb! Ich następcami i kontynuatorami idei: „Decyduj bez rządzenia. Kieruj bez rozkazywania. J. de M.” – byli zapewne twórcy amerykańskiej deklaracji niepodległości czyli… wolnomularze! (Waszyngton, Jefferson, Franklin). Tu warto przypomnieć, że jednym z najsłynniejszych, niezwykle aktywnych wolnomularzy był Wolfgang A. Mozart! Tradycje wolnomularzy kontynuuje i rozwija… CIA!

  A co ze słynnym skarbem templariuszy? Po pierwsze – nie wiadomo, co dokładnie nim jest, a po drugie – poszukiwania trwają. Najprawdopodobniej pozostaje on wciąż w tajnych, podziemnych labiryntach wzgórza świątynnego w Jerozolimie. Jednak próba zbadania ich grozi wybuchem trzeciej wojny światowej, gdyż jest to święte miejsce aż trzech największych i śmiertelnie skłóconych religii świata. I prawdziwa rewelacja! Część tego cudownego depozytu może znajdować się w Polsce! Zapraszamy na Warecką Akademię Wiedzy 25 kwietnia!

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE