14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeMarszałek Adam Struzik o bezpieczeństwie pieszych

  Marszałek Adam Struzik o bezpieczeństwie pieszych

  17 września przy ul. Puławskiej w Warce odbyło się oficjalne otwarcie chodnika w ciągu bardzo ruchliwej i niebezpiecznej drogi wojewódzkiej nr 731, z Warki w kierunku Góry Kalwarii. W tym roku Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich, przy aktywnym wsparciu Samorządu Warki wybudował odcinek od ul. Filtrowej do ul. Pruskiej. Jest to już drugi etap tej inwestycji gdyż w roku poprzednim powstał chodnik od ronda Braci Lubert do ul. Filtrowej.

  Symbolicznego przecięcia szarfy dokonali: Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik, Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego Leszek Przybytniak, Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich Zbigniew Ostrowski oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej w Warce Aldona Rzeźnik.

  Wszyscy uczestniczący w uroczystości podkreślali jak ważna dla mieszkańców okolicznych domów, których powstaje coraz więcej w okolicy jest bezpieczna droga do miasta, szczególnie dla pieszych i rowerzystów. Wybudowany chodnik w znaczącym stopniu poprawi bezpieczeństwo uczestników ruchu w tej części Warki.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE