113km Pilicą… z finałem w Warce

113km Pilicą… z finałem w Warce

W sobotę, 6 października 2018r. odbył się Ultramaraton kajakowy rzeką Pilicą 113 km „Z Nurtem Niepodległości” na trasie Tomaszów Mazowiecki – Warka, zorganizowany przez 2 zaprzyjaźnione Kluby Kajakowe – Klub Kajakowy KOREK Warka i Klub Sportowy AMBER z Tomaszowa Mazowieckiego. „Jako zapaleni kajakarze chcieliśmy uczcić setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę na swój kajakowy sposób” – mówi prezes „Korka”, Jakub Tuszyński.

Do ultramaratonu zgłosiło się 43 osoby, jednak tylko 18 z nich udało się pokonać cały dystans 113km. „Warunki atmosferyczne jak na Październik były wspaniałe, jednak niski stan wody utrudniał pokonanie trasy” – mówią zgodnie uczestnicy. Najszybszy uczestnik dopłynął do Warki już po 10 godzinach i 15 minutach, ostatni kajak wpłynął na metę po 12 godzinach i 22 minutach. Trzem osobom  z Warki udało się przepłynąć cały odcinek, w tym dwaj z nich stanęli na podium zajmując 1 miejsce w kategorii kajaków dwuosobowych. Ponadto KK Korek Warka w ogólnej klasyfikacji zajął 3 miejsce.

Oprócz akcentu patriotycznego, zawody kajakowe były swego rodzaju reaktywacją „Dariuszowych Ogólnopolskich Maratonów Kajakowych KOR-LOK Białobrzegi – Warka” organizowanych przeszło 20 lat temu przy współudziale Urzędu Miejskiego w Warce, Browaru Warka, Ośrodka Kultury Sportu i Wypoczynku w Warce (dawna nazwa).

Dzięki dobrej współpracy z obecnym samorządem Gminy Warka, mogliśmy po raz kolejny uhonorować najszybszych kajakarzy nagrodami i medalami wręczanymi przez Wiceburmistrz Warki Teresę Knyzio i Dyrektora CESiR Mariana Górskiego.

Podsumowując „Impreza bardzo wymagająca i męcząca, ale na pewno powtórzymy ją za rok. Ostatnie lata były dla nas bardzo ciężkie – konieczny był gruntowny remont hangaru kajakowego, gdyż dach w każdej chwili mógł się zawalić i zniszczyć cały nasz klubowy dobytek. Na szczęście z pomocą finansową burmistrza Warki Dariusza Gizki i ciężką wolontaryjną pracą członków klubu nasz hangar ma już nowy dach i część elewacji. Przed zimą planujemy skończyć elewację i uprzątnąć teren wokół hangaru. Niedługo zaczynamy treningi kajakowe na basenie w Warce bo zima to dla kajakarzy również aktywny okres. Zapraszamy wszystkich do „Korka”. Pływajcie z nami!” – zachęca prezes klubu Jakub Tuszyński.

KK Korek

Zdjęcia sprzed lat:

Zdjęcia z tegorocznego Ultramaratonu autorstwa Kingi Kępy:

 

Udostępnij:
← List Burmistrza Warki Dariusza Gizki Stypendia szansą dla rozwoju wareckiej młodzieży! →

Dodaj komentarz