Wareccy Harcerze uczczą pamięć Manczarskiego

Wareccy Harcerze uczczą pamięć Manczarskiego

Szczep 1. Wareckich Drużyn Harcerskich i Gromad Zuchowych ma przyjemność zaprosić mieszkańców Warki na „Piknik dla Manczarskiego!”, który odbędzie się w godzinach  12:30 – 15:30 na błoniach za kościołem pw. Matki Bożej Szkaplerznej (początkowo piknik miał odbyć się przy ul. Manczarskiego w Warce, jednak lokalizacja musiała zostać zmieniona). Piknik odbędzie się w ramach zdobywania przez nasz szczep patrona, właśnie Józefa Manczarskiego. Był on powstańsem styczniowym, który został pojmany przez władze rosyjskie i torturowany w Warce, Grójcu i w warszawskiej Cytadeli. Jako odważny żołnierz nie wydał członków oddziału.

W trakcie pikniku atrakcje zapewnią: Stowarzyszenie „ANIMATOR”, Warecki Klub Gier Planszowych i Fantastyki WARG, wolontariat przy SP nr 1 w Warce oraz Grupa Rekonstrukcji Historycznej Warka. Na miejscu czekać też będzie ognisko z kiełbaskami, harcerskie śpiewanki, premiera opowiadania o Józefie Manczarskim oraz gra terenowa dla dzieci pt. „Zostań powstańcem!”.

Działanie realizowane jest w ramach Programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności i Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce, którego lokalnym operatorem jest Stowarzyszenie W.A.R.K.A. Program realizowany jest przy wsparciu Lokalnych Partnerów: Samorządu Miasta i Gminy Warka, Zakładu Usług Komunalnych w Warce Sp. z o.o., Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, DELTIMA oraz TRANS-MED Dariusz Witkowski.

Udostępnij:
← Andrzej Zaręba najlepszym Radnym Powiatu Grójeckiego Kolejne inwestycje w Gminie Warka zakończone →

Dodaj komentarz