Zobacz wystawę fotografii w wareckiej bibliotece

Zobacz wystawę fotografii w wareckiej bibliotece

Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Warce zaprasza do obejrzenia wystawy pokonkursowej pt. „Obserwatorzy ptaków”. Konkurs został ogłoszony przez Liceum Ogólnokształcące im. P. Wysockiego i Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. 1PLM „Warszawa”. Inicjatorkami konkursy były: Mariola Rękawik i Małgorzata Mrozek.

Na konkurs, ogłoszony pod koniec marca, wpłynęło kilkanaście prac, wykonanych przez uczniów klas pierwszych i trzecich LO i ZSP w Warce. Fotografowane ptaki, pozujące w środowisku naturalnym, na rynku miejskim, w ogrodzie, na balkonie czy w parku, to przede wszystkim gołębie, sikorki, szpaki, kosy i łabędzie. Udało się uchwycić także, nieco większe, spośród skrzydlatych: myszołowy, kruki, a nawet orliki. Powstało około trzydziestu fotografii, będących zapisem chwili. Chwili ulotnej, niepowtarzalnej, często – niespodziewanej.

Laureatami konkursu zostali: Andrea Czasak z klasy I Liceum Ogólnokształcącego im. P. Wysockiego w Warce i Jakub Zalewski z klasy I Zespołu Szkól Ponadgimnazjalnychim. 1 PLM „Warszawa” w Warce.

Mariola Rękawik, Małgorzata Mrozek

Udostępnij:
← IX Piłkarski Memoriał im. Daniela Malinowskiego Warka na liście rankingowej w gronie gmin do dofinansowania →

Dodaj komentarz