Więcej
  Strona głównaWiadomościEKIPA NA SWOIM. Trzy ekipy walczą o biznes marzeń, prowadzenie wareckiej PIWIARNI

  EKIPA NA SWOIM. Trzy ekipy walczą o biznes marzeń, prowadzenie wareckiej PIWIARNI

  Trzy miasta, trzy ekipy i jedno marzenie do zrealizowania. Kto stanie na swoim i poprowadzi PIWIARNIĘ pod szyldem Warki w Częstochowie, Kielcach lub Toruniu? W drugim odcinku programu „Ekipa na swoim” jurorzy: Maria Rotkiel, Radek Majdan i Tomek Cygiert wybrali trzy drużyny, które staną do dalszej rywalizacji. Emocje rosną, walka nabiera tempa. 

  Poznali się  w szkole  albo w pracy, połączyła ich wspólna pasja, a przeżyte razem historie zgrały ich ekipy. Mają różne zawody, doświadczenia niekoniecznie związane z gastronomią. Zawsze marzyli o tym, żeby wspólnie poprowadzić pub. Kiedy usłyszeli o programie „Ekipa na swoim”, w którym Warka sponsoruje nagrodę główną – prowadzenie PIWIARNI, postanowili wziąć sprawy w swoje ręce i zawalczyć o spełnienie marzenia.

  GRAWITACJA W TORUNIU

  W Toruniu o możliwość prowadzenia PIWIARNI walczyły trzy ekipy: Grawitacja, Stratosfera i Niekiepscy. Ostatecznie jurorzy uznali, że to trzech kumpli z Grawitacji dostanie szansę na sprawdzenie się w piwnym biznesie. Andrzej, Manouk i Mariusz poznali się na lotnisku aeroklubu w sekcji spadochronowej. Łączy ich wspólna pasja i zaufanie niezbędne w tym sporcie. Andrzej jest urodzonym sportowcem – trenował piłkę nożną, sporty walki. Ormianin Manouk świetnie gotuje i w ich wspólnej PIWIARNI chce być kucharzem. Własny lokal od dawna był ich marzeniem. – Jakiś czas temu chcieliśmy otworzyć własny lokal gastronomiczny, połączony z bazą noclegową. Wszystko miało mieścić się przy lotnisku. Plany spełzły na niczym – mówi Andrzej. Teraz postawili wszystko na jedną kartę  i dadzą z siebie wszystko by dotrzeć do celu.

  DARTANIANY W KIELCACH

  W Kielcach do rywalizacji o spełnienie marzeń stanęli: Groszki, Dartaniany i Scyzoryki. Podczas spotkania z jurorami to ekipa Dartanianów zrobiła największe wrażenie. Darka, Kacpra, Łukasza i Wiktora z ekipy Dartanianów połączyła praca. Żaden z chłopaków nie ma jeszcze trzydziestki, a już od wielu lat zdobywają szlify w branży gastronomiczno-rozrywkowej. Poznali się podczas organizowania dużej imprezy w fabryce oranżady. Wiktor był odpowiedzialny za organizację, Kacper był DJ-em, a Darek grał na saksofonie. Łukasz natomiast jest barmanem. Skąd pomysł na udział w programie? – Chciałbym, żebyśmy teraz spełnili się zawodowo, pracowali na własny rachunek. Wiadomo, żaden z nas nie będzie informatykiem lub szewcem, każdy z nas zna się na pracy w gastronomii i to chcemy robić – odpowiada Wiktor, który zgłosił kumpli do programu. „Ekipa na Swoim” to dla nich szansa na spełnienie marzeń i pokazanie rówieśnikom, że chcieć to móc.

  BARKING W CZĘSTOCHOWIE

  Częstochowa to trzecie z miast, w którym do walki o PIWIARNIĘ stanęły ekipy: Barking, Czarty i Dream Paradise. Jurorzy dali szansę Marcinowi, Karolowi, Maćkowi i Niedźwiedziowi z Barking. Dla udziału w programie Barking zostawili rodzinne Opole i przeprowadzili się do Częstochowy. To faceci z krwi i kości, prawdziwi kumple, którzy zawsze mogą na sobie polegać. Wiele ze sobą przeżyli, nie raz ratując się wzajemnie z opresji. Są prawdziwymi pasjonatami piwa, więc PIWIARNIA jest dla nich wymarzonym biznesem. Poza świetną zabawą i profesjonalną obsługą, chcą zaproponować gościom odrobinę piwnej edukacji. – Przeżyliśmy już trochę, trochę pieniędzy straciliśmy, trochę zarobiliśmy. Wiemy, że to będzie dobry biznes. To nam daje kopa, i wiarę w to, że możemy spełniać swoje marzenia – mówią kumple z ekipy Barking.

  WKRÓTCE OTWARCIE PIWIARNI

  Teraz przed ekipami najtrudniejsze zadanie. Muszą poprowadzić prawdziwy biznes – trzy nowe PIWIARNIE sieci Warki. Jurorzy przygotowali dla nich zadania, którym niełatwo będzie sprostać. Żeby prowadzić pub muszą jeszcze wiele się nauczyć. Pomogą im w tym eksperci programu „Ekipa na swoim”: Jerzy Sobieniak – kucharz i doradca gastronomiczny, Arek Litewnicki – operator PIWIARNI w Warszawie i barman Arek Stefaniak.

  Wkrótce wielkie otwarcie trzech PIWIARNI pod szyldem Warki. W Częstochowie przy ul. Stary Rynek 13, w Toruniu przy ul. Rynek Staromiejski 10 i w Kielce przy ul. Piotrkowska 31

  Która z ekip najlepiej będzie sobie radziła w nowym biznesie? Która będzie najlepiej zgrana i okaże się najbardziej kreatywna? W którym z trzech miast Warka – sponsor programu „Ekipa na swoim” przekaże zwycięskiej Ekipie klucze do nowej PIWIARNI? Przekonamy się w kolejnych odcinkach reality show, które co wtorek o godz. 22.00 można oglądać na antenie Telewizji Polsat. W finale to widzowie zdecydują, kto wygra program i stanie „na swoim”.

  Warka to piwna marka o ogólnopolskim zasięgu. Klasyczny lager, który zawdzięcza swój aromat starannie pielęgnowanemu polskiemu chmielowi. Jest to jedyne piwo o prawdziwej piwnej nazwie – „warka” to w słowniku piwowarów porcja piwa uzyskana z jednego warzenia. Jest to również jedyna w Polsce marka piwa, która posiada franczyzową sieć pubów – wareckich Piwiarni. Jest ich 76 na terenie całego kraju. Warka jest sponsorem piłkarskiej reprezentacji Polski od sierpnia 2010 r.

  Grupa Żywiec to największy i najbardziej atrakcyjny* pracodawca w branży piwnej, zatrudniający blisko 5000 osób i jeden z czołowych producentów piwa w Polsce. Firma powiązana jest z Grupą Heineken, największym producentem piwa w Europie. Grupa Żywiec rocznie sprzedaje ponad 11,5 mln hektolitrów piwa warzonego w pięciu Browarach, tj. w Warce, Elblągu, Leżajsku oraz Arcyksiążęcym Browarze w Żywcu i Brackim Browarze Zamkowym w Cieszynie. Poprzez sieć prawie 50 oddziałów handlowych i blisko 900 przedstawicieli działających w całym kraju spółka oferuje prawie 30 różnych piw kilkudziesięciu tysiącom partnerów biznesowych i milionom konsumentów. Marką flagową firmy jest Żywiec – jedno z największych polskich piw eksportowych (obecne dzisiaj w ponad 40 krajach), sprzedawane za granicą od ponad stu lat. Do najważniejszych marek spółki należą też Heineken, Warka, Tatra, Specjal, Strong i Leżajsk. Ważną część oferty Grupy Żywiec stanowią piwa regionalne: Królewskie (Polska centralna), Leżajsk (południowo-wschodnia) i Specjal (północna). Spółka prowadzi również dystrybucję zagranicznych piw specjalnych (Desperados, Paulaner, Guinness i Kilkenny) oraz polskich piw specjalnych (Kaper, Żywiec Porter, Warka Radler). Grupa Żywiec jest jedyną spółką spośród największych producentów piwa notowaną na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie, gdzie zadebiutowała 24.09.1991 r. Więcej informacji o firmie: www.grupazywiec.pl

  *Grupa Żywiec jest najbardziej atrakcyjnym pracodawcą w branży FMCG wg badania Randstad Polska z marca 2013 r. przeprowadzonego na reprezentatywnej grupie 7000 Polaków.

  Grupa Żywiec

  zdjęcia: Bartek Warzecha

  Aleksandra Szwed na backstage, prezentacja ekip fot_Bartek Warzecha Czestochowa - Barking fot_Bartek Warzecha Dartaniany, Dream Paradise, Scyzoryki, Groszki na backstage, czekaja na swoja prezentacje fot_Bartek Warzecha Prezentacja Dartanianow przed jury 3 fot_Bartek Warzecha

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE