Strona głównaOrganizacjeMedalowe Grand Prix Polski pływaków z Warki

Medalowe Grand Prix Polski pływaków z Warki

Jeszcze nie opadły emocje po zawodach najmłodszych pływaków a znów poczuliśmy przypływ adrenaliny. W Grand Prix Polski w Kozienicach, które odbyło się w dniach 23 – 24 lutego brało udział dwoje zawodników UKS OLIMPIC Warka – Aleksandra Cieplak i Jan Baczyński. Dla Janka Baczyńskiego były to pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski i jednocześnie bardzo udane. W pięciu startach ustanowił pięć nowych rekordów życiowych, zajął pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym, a nadto został dwukrotnie srebrnym medalistą na dystansach: 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz zajął X miejsce na 50 m stylem dowolnym i XI miejsce na dystansie 100 m sposobem zmiennym. W podsumowaniu generalnym wśród juniorów 14-letnich zajął II miejsce w stylu klasycznym.

Ola Cieplak – nasza najbardziej doświadczona i utytułowana zawodniczka, startowała siedem razy. Jej dorobek to srebrny medal na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym i 100 m sposobem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w stylu motylkowym Ola zajęła II miejsce, IV w stylu dowolnym oraz piąte miejsce w klasyfikacji juniorów 17-18 lat.

Łącznie nasi zawodnicy zdobyli dla Warki siedem medali srebrnych i trzy brązowe.

Gratulacje dla trenera Janka Baczyńskiego – Daniela Witana, który sam jest wychowankiem UKS OLIMPIC Warka, a w chwili obecnej studentem AWF Warszawa.