Więcej
  Strona głównaOrganizacjeMedalowe Grand Prix Polski pływaków z Warki

  Medalowe Grand Prix Polski pływaków z Warki

  Jeszcze nie opadły emocje po zawodach najmłodszych pływaków a znów poczuliśmy przypływ adrenaliny. W Grand Prix Polski w Kozienicach, które odbyło się w dniach 23 – 24 lutego brało udział dwoje zawodników UKS OLIMPIC Warka – Aleksandra Cieplak i Jan Baczyński. Dla Janka Baczyńskiego były to pierwsze zawody z cyklu Grand Prix Polski i jednocześnie bardzo udane. W pięciu startach ustanowił pięć nowych rekordów życiowych, zajął pierwsze miejsce na dystansie 50 m stylem klasycznym, a nadto został dwukrotnie srebrnym medalistą na dystansach: 100 m i 200 m stylem klasycznym oraz zajął X miejsce na 50 m stylem dowolnym i XI miejsce na dystansie 100 m sposobem zmiennym. W podsumowaniu generalnym wśród juniorów 14-letnich zajął II miejsce w stylu klasycznym.

  Ola Cieplak – nasza najbardziej doświadczona i utytułowana zawodniczka, startowała siedem razy. Jej dorobek to srebrny medal na dystansie 50 m i 100 m stylem motylkowym, 50 m stylem dowolnym i 50 m stylem grzbietowym, brązowy medal na dystansie 200 m stylem motylkowym, 100 m stylem dowolnym i 100 m sposobem zmiennym. W klasyfikacji na najlepszą zawodniczkę w stylu motylkowym Ola zajęła II miejsce, IV w stylu dowolnym oraz piąte miejsce w klasyfikacji juniorów 17-18 lat.

  Łącznie nasi zawodnicy zdobyli dla Warki siedem medali srebrnych i trzy brązowe.

  Gratulacje dla trenera Janka Baczyńskiego – Daniela Witana, który sam jest wychowankiem UKS OLIMPIC Warka, a w chwili obecnej studentem AWF Warszawa.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE