Znamy mistrzów wiedzy pożarniczej

Znamy mistrzów wiedzy pożarniczej

23 stycznia w Publicznej Szkole Podstawowej w Konarach odbyły się gminne eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Na eliminacje przybyli: Prezes Zarządu Gminnego ZOSP RP w Warce Marian Górski, Komendant Gminny Henryk Fudecki, Sekretarz Zarządu Szymon Cieślak, inspektor z Urzędu Miejskiego Wojciech Kanarek oraz Dyrektor PSP w Konarach Lidia Grzegorek, która otworzyła eliminacje. Członków jury oraz zasady przeprowadzenia zawodów przedstawił Szymon Cieślak.

W konkursie brały udział trzy grupy wiekowe: pierwszą stanowili uczniowie do klasy 6. Druga grupa to z kolei uczniowie 7 i 8 klasy podstawówki oraz 3 gimnazjum. Do ostatniej grupy należeli przedstawiciele szkół ponadpodstawowych oraz ponadgimnazjalnych. W konkursie uczestniczyli uczniowie ze szkół podstawowych z: Konar, Nowej Wsi, Ostrołęki (z oddziałem gimnazjalnym z Dębnowoli), Wrociszewa, PSP 1 Warka (z oddziałami gimnazjalnymi) oraz PSP 2 Warka, a także szkoły średniej z Nowej Wsi. W składzie jury zasiedli: Szymon Cieślak, Henryk Fudecki oraz Marian Górski.

Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Burmistrza Warki. Dodatkowo zdobywcy I i II miejsca
z każdej grupy wiekowej będą reprezentować Gminę Warka w powiatowych eliminacjach Konkursu Wiedzy o Pożarnictwie, który odbędzie się 19 marca 2019 r. w Państwowej Straży Pożarnej w Grójcu.

Dyrektor szkoły, jak co roku, przygotowała słodki poczęstunek w postaci szarlotki oraz gofrów, ciepłej kawy i herbaty, soków owocowych z firmy Nasza Tłocznia w Konarach oraz napoje z firmy Pepsi zakład w Michrowie.

Zarząd Oddziału Gminnego ZOSP RP w Warce serdecznie dziękuje Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce, Dyrektor PSP w Konarach Lidii Grzegorek oraz CeSiR Warka za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.

Zarząd Gminny ZOSP RP w Warce

Gminne eliminacje – wyniki:

Szkoła podstawowa klasy 1-6

1. Aniela Bartnik – PSP Konary

2. Amelia Szymańska – PSP 2 w Warce

3. Patryk Zaręba – ZS-P w Nowej Wsi

Szkoła podstawowa klasy 7-8 oraz 3 klasa gimnazjum

1. Olga Celejewska – PSP nr 1 w Warce

2. Angelika Garczyńska – PSP Wrociszew

3. Łukasz Jagiełło – ZS-P w Nowej Wsi

Szkoły średnie

1. Wojciech Dominiak – CKZiU w Nowej Wsi

2. Patrycja Kępa – CKZiU w Nowej Wsi

3. Natalia Czyż – CKZiU w Nowej Wsi

Udostępnij:
← Program edukacyjny „Polska – moja Ojczyzna” Wielkie kino w Warce →

Dodaj komentarz