Podsumowanie roku sportowego 2018

Podsumowanie roku sportowego 2018

4 kwietnia, po raz kolejny, działacze klubów sportowych i przedstawiciele miasta spotkali się w Centrum Spotu i Rekreacji w Warce by podsumować ostatni sportowy rok.   W spotkaniu uczestniczyli: Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Przewodniczący Komisji Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Jacek Gawroński oraz przedstawiciele klubów sportowych działających na terenie miasta i gminy Warki.

Głównym celem spotkania było podsumowanie działalności klubów w minionym roku, przedstawienie planów na najbliższą przyszłość i integracja sportowej społeczności.

Po oficjalnym otwarciu spotkania  przez Dyrektora CeSiR Warka Mariana Górskiego oddano głos przedstawicielom klubów sportowych, którzy kolejno prezentowali najważniejsze założenia swojego klubu, przybliżali zgromadzonym specyfikę działania i przedstawili roczne sprawozdanie z działalności z uwzględnieniem najważniejszych osiągnięć zespołowych lub indywidualnych.

Zaprezentowali się:

  • KS Warka (Stanisław Sowiński i Kamil Witkowski)
  • UKS Emotion (Jacek Stefański)
  • UKS Olimpic Warka (Piotr Witan)
  • KS Start Pułaski Warka (Tomasz Grzegorek i Paweł Maciejewski)
  • WTS Warka (Andrzej Warda)
  • KS Pułaski Warka (Jarosław Susik)
  • SWKS Warka (Witold Przybylski)
  • Klub Żołnierzy Rezerwy LOK (Tadeusz Orłowski)

Następnie Burmistrz Warki podziękował wszystkim za szerzenie kultury fizycznej w środowisku wareckim, a także wręczył pamiątkowe statuetki za działalność sportową w minionym roku, wyniki i osiągnięcia a także za reprezentowanie naszego miasta w kraju i poza jego granicami.

Podsumowując miniony rok należy zaznaczyć,  że wszystkie kluby w swojej działalności mocno stawiają na rozwój sportowy dzieci i młodzieży. Już dziś, praktycznie w każdej dyscyplinie, dzieci mogą się szkolić i uczestniczyć w rywalizacji sportowej. Budujące jest to, że młodych sportowców przybywa. To ważne dla harmonijnego rozwoju sportu na wszystkich poziomach i budowania mocnych zespołów seniorskich i formy indywidualnych zawodników. Ponadto wsparcie finansowe jakiego udziela klubom miasto, utrzymywanie na wysokim poziomie obiektów sportowych przez CeSiR, współpraca przy organizacji imprez między jednostkami, stowarzyszeniami i klubami sprzyja rozwojowi sportu w Warce i jego popularyzacji. Dzięki zaangażowaniu lokalnych klubów, całe rodziny aktywnie spędzają czas uczestnicząc w zawodach i wydarzeniach sportowo-rekreacyjnych.  Mamy nadzieję ze ta współpraca będzie nadal się tak prężnie rozwijać.

Wspólne spotkanie klubów i władz było też dobrą okazją do wymiany doświadczeń i usprawnienia działalności w obszarach gdzie pojawiają się problemy. Mamy nadzieję że podjęte rozmowy przyczynią się do jeszcze lepszej współpracy, podnoszenia świadczonych usług i skuteczniejszego szerzenia kultury fizycznej w wareckiej społeczności.

CeSiR Warka

Udostępnij:
← Młodzieżowa Rada Sołecka Wiosenne pływanie →

Dodaj komentarz