Więcej
  Strona głównaInstytucjeKolarska drużyna Klondaik Warki Team w ŻTC Bike Race 2019

  Kolarska drużyna Klondaik Warki Team w ŻTC Bike Race 2019

  Pod koniec wakacji 25 sierpnia, po raz trzeci do Warki zawita wyścig ŻTC Bike Race. Cieszy fakt, że po raz pierwszy wareccy kolarze od samego początku cyklu włączyli się do walki o najwyższe lokaty. Za nami dwa etapy, z 14-tu zaplanowanych. Inauguracja odbyła się 14 kwietnia w Grójcu. W ostatnią niedzielę 28 kwietnie wyścig zawitał do Rawy Mazowieckiej. Zawodnicy, zanim dojadą do Warki gdzie zmierzą się w przedostatnim wyścigu (finał 1 września w Żyrardowie) będą jeszcze mieli okazję ścigać się w: Mińsku Mazowieckim, Międzyborowie, Garwolinie, Opocznie, Jakubowie Stanisławowskim, Białej Rawskiej, Ciechanowie, Przasnyszu, Nieborowie i Górze Kalwarii.

  Poniżej przedstawiamy relacje z dwóch pierwszych wyścigów w Grójcu i Rawie Mazowieckiej, które zamieszczone zostały na stronie facebook Warka Na Szosie.

   

  GRÓJEC – 14 KWIETNIA

  Zmęczeni zimową przerwą, nieustannym wyczekiwaniem, nudnymi, długimi wieczorami spędzonymi na oglądaniu brazylijskich seriali, wreszcie się doczekaliśmy. Niedziela 14 kwietnia – wyjątkowo obfita w starty, bo Orlen Maraton, Warka Biega stadion, BBL Lasy, dla nas jednak kierunek był jeden – Grójec i pierwsze w tym sezonie zawody kolarskie z cyklu ŻTC Bike Race.

  Mieliśmy do pokonania dystans około 52 km drogami biegnącymi wokół drogi krajowej nr 7 w okolicach Grójca. Pogoda super, temperatura w sam raz, słońce i silny wiatr (ten akurat utrudniał). Towarzystwo doborowe i bardzo liczne, wszyscy głodni ścigania, trenujący w znakomitych klubach kolarskich i po solidnie przepracowanej zimie.

  Nasza drużyna KLONDAIK WARKA TEAM walczyła dzielnie, dając z siebie wszystko. Nie byliśmy zbyt liczną drużyną, ale za to bardzo waleczną i widoczną w peletonie (może dzięki tym różowym trykotom).

  Nasze wyniki:

  Ziemecki Marcin: open – 17msc, M40 – 6msc, czas – 01:20:37;
  Dudek Rafał: open – 35msc, M40 – 16msc, czas – 01:20:40;
  Chojniak Hubert: open – 36msc, M30 – 11msc, czas – 01:20:40;
  Wasilewski Radosław: open – 48msc, M30 – 17msc, czas – 01:23:28;
  Paczka Tomasz: open – 84msc, M30 – 28msc, czas – 01:28:59;

  W naszej kategorii zawody ukończyło 113 kolarzy, średnia prędkość, na bardzo krętej trasie, wyniosła około 38km/h.

  RAWA MAZOWIECKA – 28 KWIETNIA

  W tę jakże piękną, kwietniową niedzielę (28.04), zdecydowaliśmy się wystartować w kolejnym etapie zawodów z cyklu ŻTC Bike Race – Etap 2 w mieście Rawa Mazowiecka.

  Od samego początku nic nie układało się po naszej myśli. Kolega Marcin zapomniał różowego trykotu, spóźniliśmy się na start, co skutkowało ustawieniem się na końcu za wolnymi zawodnikami, prognozy pogody poza naszymi oczekiwaniami. Według regulaminu miał być dojazd do rundy 6,7 km, co pozwoliłoby nam zająć odpowiednie miejsce na ostrym starcie. Jednak to nie nastąpiło, za to od razu trafił nas start w ostrym wydaniu! Jakby tego było mało, gdy tylko zegar wybił godzinę X, zaczęło lać jak z cebra. Jednakże duch walki w nas pozostał niczym w Majce podczas Tour de Polgne;)

  Cóż oznacza deszcz podczas wyścigu kolarskiego?

  Kraksy, wywrotki, poślizgi i inne tego typu nieprzyjemne przygody okolicznościowe, których nikt raczej nie chciałby doświadczyć na rowerze przy prędkości 40km/h. Skutkiem ubocznym, zastałej aury było błoto na naszych super maszynach i na strojach uszytych u najlepszych krawców kolarskich haute couture.

  Dzięki rozważnej jeździe, niezłomności ducha, odważnym akcjom, nakładem wszystkich możliwych dostępnych sił, walecznym sercom i mimo wszystkim przeciwnościom ukończyliśmy wyścig żywi, cali oraz pełni nadziei na najlepsze miejsca na podium w naszej ukochanej Ojczyźnie.

  Mało tego, wynik jaki osiągnęliśmy, jest jak do tej pory rekordowy. Widzimy postępy, a nawet światełko w tunelu światowych sukcesów. Naszym wareckim czarnym koniem okazał się Marcin Ziemecki, który wzniósł się na wyżyny i zdobył podium – II miejsce w kategorii. Pozostali wareccy reprezentanci (też dobrze, a nawet pięknie;) uplasowali się jak poniżej.

  Nasze wyniki:
  Ziemecki Marcin: open – 11msc, M40 – 2msc, czas – 01:12:06;
  Radosław Wasilewski: open – 49msc, M30 – 20msc, czas – 01:17:51;
  Mariusz Kata: open – 69msc, M30 – 27msc, czas – 01:17:55;

  Rafał Dudek: open – 82msc, M40 -34msc, czas – 01:20:46;
  Zawody ukończyło 111 osób, średnia prędkość na tej śliskiej, mokrej, krętej, chropowatej, dziurawej trasie wyniosła ponad 40 km/h, dystans ponad 50km.

  Do zobaczenia na szosie!

  Kibicujmy wareckiej drużynie licząc, że udział w całym cyklu skutkować będzie piękną walką podczas przedostatniego wyścigu, który odbędzie się w Warce 25 sierpnia!

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE