Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejOstatnia Paczka okazała się PIERWSZA

  Ostatnia Paczka okazała się PIERWSZA

  W dniach 24 – 26 maja 2019 roku w Busku Zdroju odbyła się 12 edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki im. Wojtka Belona. Na festiwalu Warkę reprezentowały dwa zespoły – „Ostatnia Paczka” oraz „Bez Cienia Ciszy”.

  Zespół „Ostatnia Paczka” zdobył najważniejszą na festiwalu nagrodę – statuetkę Wiecznego Wędrowca czyli Grand Prix oraz dodatkowo Nagrodę Publiczności. Festiwal co roku gromadzi znakomitych wykonawców z całej Polski śpiewających poetyckie piosenki z Krainy Łagodności. Bogdan Sabała, Sławomir Klimczuk i Leszek Owczarczyk wystąpili na tym festiwalu już po raz drugi. Dwa lata temu także zdobyli tam Nagrodę Publiczności, a jury przyznało im wówczas I miejsce. W tym roku oprócz udanego występu w części konkursowej, „Ostatnia Paczka” miała okazję zaśpiewać także kilka piosenek podczas koncertu w parku zdrojowym.

  Udany występ zespołu był dobrą okazją do rozpropagowania w środowisku artystycznym Festiwalu Piosenki Turystycznej „SpłyWarka”, który odbędzie się w Warce 27 lipca tego roku. Podczas koncertu laureatów Jury przyznało jednemu z zespołów – „Na Szlaku” z Chorzowa, nominację na warecki Festiwal.

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” był jednym z oficjalnych partnerów buskiego festiwalu.

  Gratulacje zarówno dla zwycięskiego zespołu „Ostatnia Paczka” jak i drugiego zespołu „Bez Cienia Ciszy”, który również godnie reprezentował Warkę.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE