Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywne Lato w Warce

  Aktywne Lato w Warce

  Wakacje to nie tylko wypad nad morze, mazury czy wyjazd w góry… W mieście może być równie interesująco. W końcu wakacje są dla wszystkich, dotyczą także tych którzy zostają w swoim mieście. Mało tego jesteśmy przekonani, że tu gdzie mieszkamy również mogą być świetne! Tym bardziej, że wareckie instytucje znów przygotowały dla dzieci szereg atrakcji na ten beztroski czas.

  Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego oraz Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna wraz z partnerami zapraszają dzieci z roczników od 2008r. do 2012r. do udziału w Aktywnych Wakacjach!

  W wyznaczonych miejscach instruktorzy oczekiwać na dzieci będą od 2 lipca do 14 sierpnia, od wtorku do piątku tradycyjnie w godzinach 10:00–14:00. Powoli tradycją staję się również, że tematyka Dnia Dziecka to również hasło wakacyjne.

  W tym roku organizatorzy Lata w Warce postawili na zdrowy styl życia. Aktywność, zdrowie, ruch to zaledwie tylko kilka haseł, które będę przewijały się podczas tegorocznych wakacji. W tym czasie będziemy mogli podszkolić swoje sportowe umiejętności, potrenować z wareckimi klubami sportowymi, odwiedzimy siłownię, pizzerie (w której wykonamy zdrową pizze), a także niezwykłe zielone miejsca w samym centrum miasta. Każdy dzień będzie aktywny, każdy dzień będzie wyjątkowy, każdego dnia zdobędziemy nowe informacje na temat nas samych. Wszystko to ubrane oczywiście w świetną zabawę którą zapewnią gry, questy, ćwiczenia i turnieje sportowe, warsztaty plastyczce i manualne. Nie zabraknie też wycieczek autokarowych. Wakacje to czas w którym odpoczywając od szkoły dzieci mogą za pomocą dobrej zabawy uczyć się i poznawać nowe rzeczy.

  Warunkiem uczestnictwa w zajęciach podczas wakacji jest dostarczenie przez rodzica/opiekuna wypełnionej karty informacyjnej o dziecku, zapoznanie się z regulaminem umieszczonym na deklaracji oraz przestrzeganie go. Niedostarczenie wypełnionej karty będzie skutkowało odmową przyjęcia dziecka na zajęcia. Od 25 czerwca można pobrać i wypełnić kartę informacyjną w instytucjach organizujących zajęcia, jak również  dostępna jest w wersji elektronicznej, poniżej artykułu. Jedna karta obowiązuje we wszystkich instytucjach.

  Zaplanowane wycieczki wyjazdowe będą wymagały wcześniejszego zapisu poprzez wypełnienie zgody na wyjazd w biurze Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” oraz w Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej. Terminy zapisów na poszczególne wycieczki zamieszczone są na plakacie „Aktywne Lato w Warce”.

  W trakcie wakacji będzie można również korzystać z Kompleksu Orlik, Świetlicy Internetowej w Centrum Sportu i Rekreacji oraz zajęć na basenie. Zarówno podczas zajęć stacjonarnych jak i wyjazdowych,  każdy zapewne znajdzie coś ciekawego dla siebie. Zapraszamy i życzymy udanych wakacji!

  Deklaracja udziału w zajęciach do pobrania:
  2019 Regulamin Lato wer. 2

  Zgody na udział w wyjazdach do pobrania (przyjmowane będą tylko w dniach zapisów na wyjazdy podanych na plakacie):

  Zgoda na wyjazd do kina w Grójcu

  Zgoda na wyjazd do Hotelu Sielanka nad Pilicą

  Zgoda na wyjazd do Farmy Iluzji

  Organizatorzy i partnerzy ”Lata w Warce”:

  – Samorząd Miasta i Gminy Warka,

  – Centrum Sportu i Rekreacji,

  – Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej,

  – Miejsko- Gminna Biblioteka Publiczna,

  – Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce,

  – Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej,

  – Klub Fitness Forma,

  – Klub Kajakowy Korek Warka,

  – WTS Warka,

  – KS Pułaski Warka,

  – UKS Olimpic Warka,

  – ABC Dziecka,

  – Policja Warka,

  – Stowarzyszenie Made In Bończa,

  – Przystań na Winiarach,

  – Pizzeria Biesiadowo,

  – Kemping nad Pilicą,

  – Hotel Sielanka nad Pilicą.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE