Wędkarski Dzień Dziecka

Wędkarski Dzień Dziecka

W niedzielę 2 czerwca odbyła się kolejna, XV edycja Zawodów Wędkarskich „Z okazji Dnia Dziecka” pod patronatem Burmistrza Warki Dariusza Gizki.

W tym roku 41 zawodników uczestniczyło w zawodach organizowanych przez Zarząd Koła Nr 38 Warka-Miasto, Klub Wędkarski Pilica – Warka oraz Klub Płoć. Jak co roku rywalizacja toczyła się na mateczniku rzeki Pilica przy moście drogowym w Warce. Spotkaniu towarzyszyły warsztaty edukacyjne dotyczące zasad bezpiecznego wędkowania. Zawody wędkarskie adresowane były do dzieci i młodzieży w wieku do 15 lat zrzeszonych i niezrzeszonych w Polskim Związku Wędkarskim. Nad Pilicą pojawiło się wielu młodych pasjonatów wędkarstwa, którym towarzyszyli opiekunowie, a czasami nawet całe rodziny.

Zawody odbyły się w trzech kategoriach wiekowych: I grupa do 6 lat, II grupa do 10 lat i III grupa do 15 lat. Po zaciętej walce najlepszy wynik w każdej kategorii osiągnęli odpowiednio: Oliwier Prokopczyk (1050 punktów), Wiktor Piotrowski (1260 punktów), Maksymilian Ostrowski (950 punktów). Głównymi bohaterami połowów była płoć i ukleja.

Na zakończenie Burmistrz Warki Dariusz Gizka, Dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Warce Marian Górski  i Organizatorzy wręczyli nagrody zwycięzcom i uczestnikom.

Do zobaczenia za rok!

Udostępnij:
← „Mali wspaniali” na start! Stadion kwitnie wraz z sukcesami piłkarzy →

Dodaj komentarz