Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAktywne Lato w Warce na finiszu

  Aktywne Lato w Warce na finiszu

  Przed nami już ostatnie dni Aktywnego Lata w Warce. Dzięki współpracy Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej”, Centrum Sportu i Rekreacji, Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej oraz Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w lipcu i w sierpniu dzieci mogły i nadal mogą korzystać z szerokiej oferty zajęć i wycieczek organizowanych w ramach Aktywnego Lata w Warce. Zajęcia we wszystkich instytucjach cieszą się w tym roku szczególnym zainteresowaniem.  Z zajęć skorzystało już niemalże 200 dzieci. Wysoka frekwencja świadczy o tym, że temat przewodni tegorocznego Lata w Warce przypadł najmłodszym do gustu.

  AKTYWNIE KULTURALNIE

  Dworek na Długiej w ramach Aktywnego Lata w Warce przygotował wycieczkę pieszą na ścieżkę edukacyjną przy rzece, podczas wycieczki dzieci zapoznały się z występującą tam florą i fauną, a także mogły skorzystać z siłowni pod chmurką. W sierpniu odbyła się  wycieczka na Sielankę nad Pilicą, dzięki uprzejmości gospodarzy dzieci mogły zwiedzić mini ZOO, pojeździć konno i poszaleć na zielonej Sielankowej trawie. Podczas wakacji w Dworku odbył się również test sprawnościowy zorganizowany przez warecką Policję, a także kolejna część warsztatów o zdrowym odżywiana, tym razem dzieci wykonywały swój własny plakat promujący zdrowym tryb życia.

  Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego zorganizowało wyprawę do parku. Podczas tej wyprawy dzieci tworzyły zielnik, malowały zwierzęta, korzystały z fotobudki, a także mogły poćwiczyć na kolejnej siłowni pod chmurką. Dlaczego rośliny są ważne? Dlaczego trzeba je chronić? Jakie rośliny, drzewa rosną w parku? Jacy mali mieszkańcy mają tu schronienie? Na te i inne pytania dzieci szukały odpowiedzi razem z edukatorami z muzeum – Kingą i Piotrem. Na kolejnych zajęciach na czynniki pierwsze rozłożone zostało zdrowie w danych czasach.

  Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna ma przed sobą jeszcze jedne zajęcia. W ramach Aktywnego Lata w Warce dzieci wybiorą się na Farmę Iluzji w Trojanowie, to wycieczka na którą czekają wszyscy. Dotychczas w czasie zajęć w bibliotece dzieci mogły w przystępny sposób zdobyć cenne informacje o zdrowym i aktywnym stylu życia podczas bloku zajęć edukacyjnych, plastycznych i sportowych.

  AKTYWNIE SPORTOWO

  W Centrum Sportu i Rekreacji dużo się działo podczas ostatnich dni. Na dzieci czekał wodny tor przeszkód, który cieszył się ogromnym uznaniem wśród najmłodszych. Wodnym szaleństwom nie było końca. Kolejne zajęcia przygotował Klub Kajakowy KOREK, nie zabrakło kajaków, zabaw i mini wyścigu. Był tez turniej laser tag polegający na strzelaniu z pistoletów laserowych. Orlikowe boisko piłkarskie na ten jeden dzień zmieniło się w poligon z pompowanymi „bunkrami” i przeszkodami. W trakcie zajęć uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy. Na koniec ubiegłego tygodnia warsztaty z elementami pływania poprowadził UKS Olimpic Warka. Dzieci mogły podszkolić swoje pływackie umiejętności i poszaleć w basenie.

  To były aktywne  miesiące. Tymczasem zapraszamy już na ostatnie zajęcia, które potrwają do 14 sierpnia. Harmonogram dostępny na stronie www.warka.pl/wakacje.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE