-3.6 C
Warka
sobota, 9 grudnia, 2023
Więcej

  Wygraj questowy gadżet

  Z okazji premiery questów, która miała miejsce podczas niedzielnego Pucharu Polski Strongmanów „Dworek na Długiej” przygotował konkurs w którym będzie można wylosować „gadżety questowe”. Wystarczy pobrać opracowane questy z „Dworku” lub ze strony internetowej www.wareckiquesting.pl, do 10 czerwca przejść trasy zdobywając „skarby”, rozwiązane 4 questy przynieść do Dworku właśnie do 10 czerwca i… mieć odrobinę szczęścia podczas losowania nagród (gadżetów questowych), które zaplanowane jest na 15 czerwca. Zachęcamy do wspólnej zabawy w odkrywanie dziedzictwa Warki.

  W ramach realizowanego przez Gminną Jednostkę Kultury „Dworek na Długiej” projektu „Warka – miasto zagadek – rozwój turystyki poprzez questing w Warce” powstały 4 questy:

  1. Piotr Wysocki – Bohater Nocy Listopadowej
  2. Wareckie Legendy
  3. Dzieje Wareckich Żydów
  4. Legenda Siedmiu Świątyń

  Co to są questy? To coraz bardziej popularna forma turystyki bezobsługowej. To rodzaj edukacji poprzez rozwiązywanie zagadek i szukanie skarbów, mający na celu odkrywanie dorobku przyrodniczego i kulturowego danego miejsca oraz jego historii i legend z nim związanych. Uczestnik pobiera ze strony www lub z określonego miejsca fizyczną ulotkę – przewodnik, gdzie znajdują się wskazówki do zwiedzania, poznawania i znalezienia „skarbu”. Questing to również dobra zabawa gdyż teksty najczęściej są rymowane.

   

  Questy dostępne są na specjalnie przygotowanej stronie www.wareckiquesting.pl oraz w formie papierowej dostępne będą już od 10 czerwca w różnych miejscach turystycznych w Warce i okolicy. Pełna lista tych miejsc dostępna będzie również na stronie internetowej.

   

  Realizator projektu: Gminna Jednostka Kultury „Dworek na Długiej”

  Partnerzy projektu: Gmina Warka, Stowarzyszenie W.A.R.K.A., Muzeum im. K. Pułaskiego, Centrum Sportu i Rekreacji, PTTK w Warce

  W merytoryczne opracowanie questu społecznie zaangażowali się: Ewa Bajoryńska, Mariola Bienias, Grażyna Jagiełło, Marzena Jankowska, Iga Kowalska, Dorota Lenarczyk, Andrzej Zaręba.

  Projekt „Warka – miasto zagadek – rozwój turystyki poprzez questing w Warce” współfinansowany przez Unię Europejską w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE