13.2 C
Warka
czwartek, 28 września, 2023
Więcej

  Było smacznie i tanecznie

  To był trzeci w tym roku Jarmark Śniadaniowy, który odbył się na wareckim rynku. Imprezy odbywają się pod Patronatem Burmistrza Warki

  W słoneczne niedzielne przedpołudnie 4 sierpnia centrum Warki tętniło życiem. Kilkanaście stoisk – ciasta owocowe, miody, tort warzywny, omlety, szydełkowe dziergańce, obrazy, hafty – a w centrum parkiet i pary tańczące tango argentyńskie. Były też przedwojenne piosenki tanga, a uczestnicy mogli spróbować swoich sił podczas lekcji kroku podstawowego. Dla dzieci czekały dmuchane zjeżdżalnie. Wydarzenie odwiedziła Mazowiecka TV.

  Warto wspomnieć, że Jarmark Śniadaniowy jest przedsięwzięciem społecznym koordynowanym przez Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Idea jarmarków narodziła się w ubiegłym roku w ramach projektu Jabłkowa Warka, a jest kontynuowana dzięki wsparciu samorządu wareckiego, członków Wareckiego Szlaku Jabłkowego, Zakładu Usług Komunalnych w Warce i Dworku na Długiej. Tradycja imprez na rynku to efekt wspólnego działania i dobrego klimatu władz lokalnych wokół tzw. Skrzynki Kontaktowej. Warka jest jedynym miastem w powiecie grójeckim i regionie, gdzie tego typu imprezy odbywają się cyklicznie kilka razy w roku.

  Na Jarmarku Szlaku Jabłkowego i Kiermaszu rękodzieła wystawili się: Rynek – Kawiarnia Galeria, Zajazd na Winiarach, Tuszyńscy – miody z tradycjami, Stowarzyszenie Made in Bończa, Restauracja FUM Agnieszka Kurowska-Kobus, Bella-Arabella Pracowania Artystyczna Marta Górska, ELVIEN Marcin Górski, Agnieszka Szymaniak Grupa Senioralna Starówka, Bańka Mydlana, Szydełkowe Dziergańce, Katarzyna Nowak Klub Seniora Myślę Sobie i Działam, Elena Kashchenko, Andrea Patrycja Czasak, Warsztat Dobrego Nastroju. Pokaz tanga możliwy był dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Tanga Argentyńskiego „La Mirada”.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

  Poprzedni artykuł
  Następny artykuł
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE