Tajemnicza Wisła w „Dworku na Długiej”

Tajemnicza Wisła w „Dworku na Długiej”

W piątkowe popołudnie 8 listopada w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy fotografii Jacka Matlakowskiego zatytułowany „Tajemnicza Wisła”.

Licznie przybyłych mieszkańców Warki i okolic przywitał Jacek Matlakowski wspólnie z dyrektorem „Dworku na Długiej” Andrzejem Zarębą oraz koordynatorem wystaw Sławomirem Raganem. Krajobrazy rzeki Wisły i jej brzegów zachwycały wszystkich uczestników wernisażu swoim naturalnym pięknem. Dodatkowo sam autor chętnie opowiadał o tym w jaki sposób powstały zdjęcia, dzielił się swoimi spostrzeżeniami i historiami z żeglowania po tej największej polskiej rzece, której fragment przepływa również  przez gminę Warka.

Fotografie powstały w ramach obchodów „Roku Rzeki Wisły”. Są to prace o dużej wartości dokumentalnej i ogromnych walorach artystycznych. Możemy odkryć  Wisłę z perspektywy różnych pór roku i w różnych porach dnia, czasem z bardzo bliska, czasem z takich miejsc, z których przeciętny człowiek, nigdy jej nie zobaczy. Warto przyjść do „Dworku na Długiej” i zobaczyć Wisłę z własnej perspektywy …

Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach prac „Dworku na Długiej” do 6 grudnia.

Udostępnij:
← Wareccy biegacze podczas XXVII Biegu Niepodległościowego w Górze Kalwarii Ruszyła VI edycja konkursu „Dwa Oblicza Pułaskiego”! →

Dodaj komentarz