Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejTajemnicza Wisła w "Dworku na Długiej"

  Tajemnicza Wisła w „Dworku na Długiej”

  W piątkowe popołudnie 8 listopada w Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” odbył się wernisaż wystawy fotografii Jacka Matlakowskiego zatytułowany „Tajemnicza Wisła”.

  Licznie przybyłych mieszkańców Warki i okolic przywitał Jacek Matlakowski wspólnie z dyrektorem „Dworku na Długiej” Andrzejem Zarębą oraz koordynatorem wystaw Sławomirem Raganem. Krajobrazy rzeki Wisły i jej brzegów zachwycały wszystkich uczestników wernisażu swoim naturalnym pięknem. Dodatkowo sam autor chętnie opowiadał o tym w jaki sposób powstały zdjęcia, dzielił się swoimi spostrzeżeniami i historiami z żeglowania po tej największej polskiej rzece, której fragment przepływa również  przez gminę Warka.

  Fotografie powstały w ramach obchodów „Roku Rzeki Wisły”. Są to prace o dużej wartości dokumentalnej i ogromnych walorach artystycznych. Możemy odkryć  Wisłę z perspektywy różnych pór roku i w różnych porach dnia, czasem z bardzo bliska, czasem z takich miejsc, z których przeciętny człowiek, nigdy jej nie zobaczy. Warto przyjść do „Dworku na Długiej” i zobaczyć Wisłę z własnej perspektywy …

  Zapraszamy do odwiedzenia wystawy, która będzie dostępna dla zwiedzających w godzinach prac „Dworku na Długiej” do 6 grudnia.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70, 793 800 142. Godziny pracy: październik – maj w godz. 8:00–20:00 (pon. – czw.) i 8:00–16:00 (pt.); czerwiec–wrzesień w godz. 8:00–16:00 (pon.–pt.).

  NAJPOPULARNIEJSZE