Więcej
  Strona głównaSportSiatkarze tym razem bez medalu

  Siatkarze tym razem bez medalu

  Po awansie Bartłomieja Malca do finału rozgrywek o tytuł Mistrza Polski,  na boiska do siatkówki plażowej wkroczyli uczniowie Publicznego Gimnazjum imienia Stanisława Marciniaka w Warce. Podopieczni trenera Mirosława Malca w miniony weekend, wystartowali w Mistrzostwach Mazowsza, które odbyły się na warszawskim Ursynowie. W stolicy kraju barwy Warki reprezentowały dwa siatkarskie duety, czyli Szymon Kaszewiak wraz z Damianem Strzałkowskim oraz Radosław Gawroński i Michał Michałowski. Stawką rozgrywek był nie tylko tytuł najlepszego siatkarskiego duetu Mazowsza, lecz także awans do gry w półfinałach Mistrzostw Polski, który uzyskały cztery czołowe pary turnieju.

  Mistrzostwa Mazowsza rozgrywane na ursynowskich boiskach do siatkówki plażowej podzielone zostały na dwa dni rywalizacji. Dzień pierwszy to selekcja ośmiu najlepszych siatkarskich par, które otrzymały prawo gry w drugim dniu zawodów wyłaniającym siatkarskiego mistrza.
  Swoją przygodę z ursynowską siatkówką, na pierwszym dniu zawodów zakończył duet Radosław Gawroński i Michał Michałowski. Gimnazjaliści, którzy debiutowali na tak poważnej imprezie, nie zdołali stawić czoła doświadczonym rywalom. Ostatecznie młodzi adepci siatkówki plażowej z Warki zajęli 13. lokatę wśród par reprezentujących Mazowsze.
  Znacznie lepiej od debiutantów turnieju spisał się doświadczony już duet – Szymon Kaszewiak i Damian Strzałkowski. Ostateczny bilans wygranych i przegranych meczów uplasował gimnazjalistów na 8. miejscu, czyli na pozycji gwarantującej grę w drugim dniu rywalizacji o tytuł Mistrza Mazowsza.
  Niestety podczas drugiego dnia szczęście ewidentnie opuściło młodych warczan. Już podczas losowania przeciwników duet Kaszewiak-Strzałkowski wiedział, że zdobycie awansu do półfinału Mistrzostw Polski będzie trudnym zadaniem. Siatkarze z Warki trafili bowiem  na pary, które w ubiegłych Mistrzostwach Mazowsza zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Pomimo woli walki, która nie opuszczała Szymona Kaszewiaka i Damiana Strzałkowskiego, zawodnicy przegrali dwa mecze rezultatami 0 : 2. Ostatecznie wareccy gimnazjaliści zajęli 8. miejsce w Mistrzostwach Mazowsza i nie wywalczyli awansu do gry w półfinałach mistrzostw Polski.

  Występ swoich podopiecznych tak skomentował Mirosław Malec:

  Kolejne doświadczenie zdobyte, dla jednych zawodników był to debiut, inni dostali kolejną siatkarską lekcję. Żałujemy, że przyszło nam grać w bardzo trudnych warunkach, ale czasu się już nie cofnie.  Teraz wiemy, że musimy dużo pracować i poprawić pewne elementy, które szwankują. Jak wykonamy tę pracę, to kolejne starty będą na pewno lepsze. Na razie się nie zrażamy wynikiem i dalej konsekwentnie trenujemy.

  Niewywalczenie medalu przez gimnazjalistów wcale nie oznacza tytułowej posuchy w dziedzinie siatkówki plażowej. O medal Mistrzostw Polski w kategorii juniorskiej ciągle walczy Bartłomiej Malec, wśród kadetów zaś rywalizuje Maciej Kaszewiak. Dlatego powiększenie wareckiej kolekcji sportowych trofeów o medal przywieziony z zawodów siatkówki plażowej jest ciągle nader prawdopodobne.

  informacja: trener Mirosław Malec

  0_1

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE