13.8 C
Warka
wtorek, 30 maja, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDzień Babci i Dziadka w szkole we Wrociszewie

  Dzień Babci i Dziadka w szkole we Wrociszewie

  Witaj Babciu, witaj Dziadku! – pod takim tytułem w dniach 29-31 stycznia 2020 roku w Publicznej Szkole Podstawowej we Wrociszewie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka w młodszym i starszym oddziale przedszkolnym oraz w klasach 1-3. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnych dniach dzieci  specjalnie dla nich  przygotowały piękne inscenizacje słowno-muzyczne połączone z tańcem i zabawami. Znakomici Goście  przybyli bardzo licznie i  zasiedli w przepięknie przystrojonej sali, przy udekorowanych  stołach, zastawionych słodkościami przygotowanymi przez rodziców. Z wielką niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt.

  Młodsze przedszkolaki wkroczyły na scenę z uśmiechem na ustach, w przepięknych strojach z motywem ludowym. Na początek uroczyście powitały swoich ukochanych Dziadków piosenką „Wesoło witamy i całuski dla Was mamy”. Następnie dzieci wyrecytowały powitanie. Kolejną atrakcją były tańce ze wstążkami do piosenek „Czerwone jabłuszko” oraz „Wspaniały dar mi zesłał pan, najlepszych dziadków w świecie mam”, który wywołał wiele wzruszeń, a niektórych dziadków doprowadził do łez. Dzieci z wielką radością recytowały swoje wierszyki, śpiewały piosenki, które interpretowały ruchem oraz prezentowały swoje niezwykłe zdolności artystyczne wykonując 3 układy taneczne: „Kręcą się kółeczka”, „Poleczka”, „Moja Maryneczka” oraz instrumentację pastorałki „Do stajenki”. Na specjalne życzenie Dziadków dziewczynki zaśpiewały solo kolędy i pastorałkę. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia.  Następnie przedszkolaki zaprosiły swoich dziadków do wspólnej zabawy. Dziadkowie z radością zatańczyli ze swoimi pociechami „Taniec przyklejaniec”. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane prezenty dla swoich ukochanych Babć i Dziadków – wazonik z kwiatuszkiem i laurkę.

  Dzieci ze starszego oddziału przedszkolnego zatańczyły dla swoich Babć i Dziadków „Cza-czę” oraz „Rock and rolla”. Wspólnie zaśpiewały piosenkę dla Dziadka pt. Najdroższy dziadku”, jak również odśpiewały „Sto lat” przybyłym gościom. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem. Miłą niespodzianką był wyświetlony film, w którym to każde z wnucząt powiedziało za co kocha swoją babcię i dziadka. Następnie wnuczęta obdarowały swoich ukochanych gości upominkami przygotowanymi własnoręcznie. Były to pięknie ozdobione słoiczkowe szkatułki, w środku których znajdowały się krótkie liściki od wnucząt dla Dziadków z informacją za co wnuczęta ich kochają.

  W piątek, w popołudniowych godzinach, swoich Dziadków zaprosili uczniowie klas 1-3. Wspólnie przygotowali inscenizację słowno-muzyczną pt. „Witajcie w naszej bajce”, gdzie postaci bajkowe: Czerwony Kapturek, Sierotka i Krasnoludki, Kopciuszek, straszny wilk przeplatały się z wierszami dedykowanymi honorowym gościom. Dzieci powiedziały „kocham cię” w kilku językach. Zatańczyły i zaśpiewały z wykorzystaniem instrumentów perkusyjnych piosenkę „Koncert na 102” oraz „Kochana Babciu i kochany Dziadku”. Wspólnie odśpiewały piosenkę „Witajcie w naszej bajce” ze zmienionymi słowami, mówiącymi o ukochanych Dziadkach. Nie zabrakło wspaniałych  występów solo w wykonaniu małych artystów, okraszonych wsparciem chóru. Były to utwory: „Babcia, ona patrzy na mnie”, „Bałkańska dziadka krew”, „Żeby szczęśliwym być”. Na zakończenie odśpiewali „Sto lat”, złożyli wiele życzeń i wręczyli każdej Babci i każdemu Dziadkowi piękną, czerwoną różę.

  Następnie wszyscy Dziadkowie zasiedli do pięknie udekorowanych i suto zastawionych stołów, dzieło rodziców uczniów naszej szkoły.  Mieli okazję porozmawiać z sąsiadami, koleżankami i kolegami oraz znajomymi, delektując się tortem, ciastami oraz kawą i herbatą. Nie zabrakło zachwytów dla swoich wnucząt, wspaniałej dekoracji sali i smacznych wypieków. Atmosfera  zachęciła miłych gości do dłuższego pobytu. Gospodarze usłyszeli również słowa „Do zobaczenia za rok” .

  PSP we Wrociszewie – M. Bienias, A. Ćwiek, R. Miniewska

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE