-4.5 C
Warka
sobota, 2 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucje1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  1% ma moc! Zostaw go w Warce!

  Od 2004 roku każdy podatnik podatku dochodowego może samodzielnie zdecydować co zrobić z 1% swojego podatku. Możemy cały należny podatek oddać Państwu lub sami podjąć decyzję co lub kogo wesprzeć małą jego częścią. Mimo iż jest to tylko 1% podatku to jednak dzięki ogromnej liczbie osób płacących podatki ten mały procent ma wielką moc. Dodajmy, że chodzi o podatek, który tak czy inaczej płacimy, niezależnie czy mamy nadpłatę i otrzymamy zwrot czy musimy coś jeszcze dopłacić do Urzędu Skarbowego.

  Dlatego zachęcamy! Zróbmy dobry użytek z 1% podatku, zostawmy go w Warce, wspierajmy lokalne inicjatywy lub osoby, które są potrzebujące.

  Dlatego też prezentujemy listę wareckich aktywności, działań i osób, które można wesprzeć przekazując 1% podatku. Poniżej prezentujemy przykładowo wypełnione fragmenty PIT-ów 37 i 36.

   

  ROZWÓJ AKTYWNOŚCI LOKALNEJ

  DZIAŁAJ LOKALNIE

  Aktywizacja lokalnych społeczności poprzez realizację małych projektów grantowych. W ramach konkursu  „Działaj Lokalnie” wspierane są lokalne projekty, które otrzymują dotację do 6 tys. zł. Wiejskie pikniki, warsztaty, wspólne spędzenie czasu, budowa altany czy placu zabaw – wszelkie działania w których mieszkańcy biorą sprawy w swoje ręce i aktywizują się. W powiecie grójeckim to od 2006 roku 294 inicjatywy zrealizowanych przez organizacje i grupy dzięki dotacjom „Działaj Lokalnie”. Daj szansę kolejnym aktywnym grupom, które chcą zmieniać swoje otoczenie.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy DZIAŁAJ LOKALNIE (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ I AKTYWIZACJA DZIECI, MŁODZIEŻY I SENIORÓW

  ORKIESTRA MODERATO

  Rozwój muzyczny dzieci i młodzieży m.in. poprzez zakup instrumentów i sprzętu muzycznego, warsztaty muzyczne. W orkiestrze uczy się kilkadziesiąt osób w bardzo różnym wieku. Właściwy rozwój uczących się osób oraz rozwój samej orkiestry wymaga stałych, znaczących nakładów na instrumenty, warsztaty, instruktorów, wyjazdy, koncerty, itp.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy MODERATO (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  SENIORZY

  W obecnych czasach starość stanowi coraz dłuższy etap w życiu człowieka, a co za tym idzie, coraz większą część społeczeństwa stanowią seniorzy. Projekty, które dzięki Stowarzyszeniu W.A.R.K.A. realizują grupy senioralne, pozwalają im nadal aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym, dając możliwość wyjścia z domu, do rówieśników i minimalizując uczucie samotności. Dzięki Twojemu wsparciu formalne grupy seniorów mogą regularnie spotykać się np. w świetlicy, korzystać z ciekawych warsztatów twórczych, szkoleń, debat oraz wyjazdów i nadal chętnie się uczą.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy SENIORZY (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  ROZWÓJ TURYSTYKI I PROMOCJA LOKALNYCH WALORÓW

  JUBILEUSZ 700-LECIA WARKI

  To wyjątkowy rok, rok w którym nasze miasto obchodzi jubileusz 700-lecia potwierdzenia nadania praw miejskich. Warto wspomóc różne inicjatywy realizowane w tym roku w Warce. Jak to zrobić? Można przekazać 1% podatku!

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy JUBILEUSZ 700-LECIA WARKI (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

  JABŁKOWA WARKA

  Jabłkowa Warka – Owoc naszej pasji to inicjatywa, której nadrzędnym celem jest uczynić z jabłka symbol Warki. Poprzez turystykę jabłkową (turystyczny Szlak Jabłkowy), ożywienie wareckiego rynku (Skrzynka Kontaktowa), przyjazną obecność jabłka w przestrzeni publicznej Warki oraz ofertę spędzania wolnego czasu przez mieszkańców w klimacie jabłkowym, przekazujemy pasję i symbol rodzinnej gminy. Jabłkowa Warka to także ogromna szansa dla promocji oferty turystycznej naszego regionu.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy JABŁKOWA WARKA (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

  VIVAT PUŁASKI

  Historyczno-edukacyjny piknik, który co roku odbywa się w parku na Winiarach. Impreza organizowana jest wspólnie przez Muzeum im. K. Pułaskiego i Stowarzyszenie W.A.R.K.A. W nowoczesny, oryginalny i atrakcyjny sposób przybliża bohatera dwóch Narodów – Polski i Stanów Zjednoczonych – Generała Kazimierza Pułaskiego. W ramach imprezy odbywają się mi.in.: Parada Pułaskiego, animacje dla dzieci, koncerty i inscenizacje historyczne. Impreza planowana jest w okresie wakacyjnym. Impreza odbędzie się w tym roku 5 lipca.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy VIVAT PUŁASKI (1% pozyskiwany na jedno z działań statutowych OPP Stowarzyszenia W.A.R.K.A.)

   

  WSPARCIE DZIAŁALNOŚCI INSTYTUCJI I ORGANIZACJI

  KS WARKA

  Zakup niezbędnego sprzętu dla sekcji piłki nożnej Klubu Sportowego Warka. W Klubie, który powstał w 1945 roku w chwili obecnej gra, trenuje i rozwija swój talent piłkarski bardzo duża grupa dzieci i młodzieży – ponad 200 osób.

  KRS 0000226800 + cel szczegółowy KLUB SPORTOWY WARKA (1% pozyskiwany na działania statutowe OPP KS WARKA)

  PTTK WARKA

  Wspieranie działań turystycznych organizowanych przez warecki oddział PTTK im. Wiktora Krawczyka. Z działań realizowanych corocznie przez organizację korzysta kilkuset uczniów i młodzieży z Gminy Warka i terenów ościennych. Środki przeznaczone zostaną na działalność popularyzującą turystykę wśród dzieci i młodzieży.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy PTTK WARKA (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  STOWARZYSZENIE NA RZECZ ROZWOJU AKTYWNOŚCI LOKALNEJ „ANIMATOR”

  Wsparcie działania Świetlicy w Laskach.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy ŚWIETLICA W LASKACH (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  KLUB KAJAKOWY KOREK

  Wsparcie działania wareckiego Klubu Kajakowego KOREK.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy KLUB KAJAKOWY KOREK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  KGW WOLA PALCZEWSKA – WOLANKI

  Wsparcie działalności Koła Gospodyń Wiejskich „Wolanki” Wola Palczewska.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy KGW WOLA PALCZEWSKA WOLANKI (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  PUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2 W WARCE

  Wsparcie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Warce – rozwój infrastrukturalny oraz edukacyjny dzieci i młodzieży.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy PSP2 W WARCE (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. P. WYSOCKIEGO W WARCE

  Wsparcie Liceum Ogólnokształcącego im. Piotra Wysockiego w Warce – rozwój infrastrukturalny oraz edukacyjny młodzieży.

  KRS 0000270261 + cel szczegółowy LO WYSOCKI (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacją Studencką Młodzi Młodym)

   

  BEZPIECZEŃSTWO MIESZKAŃCÓW

  OSP BRANKÓW

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brankowie dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Brankowie powstała w 1957 roku. Oprócz swoich zadań strażackich jednostka aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Branków, Branków 51, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

  OSP NOWA WIEŚ

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Nowej Wsi dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Nowe Wsi powstała w 1948 roku. Oprócz swoich zadań strażackich aktywnie działa na rzecz społeczności lokalnej, m.in. w remizie funkcjonuje Koło Gospodyń Wiejskich.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP Nowa Wieś, Nowa Wieś 25, 05-660 Warka, woj. Mazowieckie

  OSP WARKA

  Wsparcie rozwoju jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Warce dla zapewnienia lepszej ochrony przeciwpożarowej mieszkańców. Straż pożarna w Warce w poprzednim roku obchodziła swoje 110-lecie istnienia.

  KRS 0000116212 + cel szczegółowy OSP WARKA

   

  POMOC OSOBOM NIEPEŁNOSPRAWNYM, OSOBOM CHORYM I RODZINOM W TRUDNEJ SYTUACJI

  STOWARZYSZENIE TĘCZA

  Wsparcie działalności wareckich Warsztatów Terapii Zajęciowej, działających przy Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Osób Niepełnosprawnych TĘCZA. Organizacja zajmuje się aktywizacją dorosłych osób niepełnosprawnych.

  KRS 0000241358 + cel szczegółowy TĘCZA (1% pozyskiwany na statutowe działania OPP Stowarzyszenia TĘCZA)

  JACHIMOWICZ PIOTR

  Piotruś urodził się w 2017 roku. Cierpi na Dziecięce Porażenie Mózgowe Kurczowe Obustronne. W chwili obecnej Piotruś nie jest w stanie sam siedzieć i samodzielnie chodzić, wymaga ciągłej rehabilitacji i specjalistycznego sprzętu. Dzięki przekazaniu 1% podatku dziecko będzie miało większe szanse, aby móc się prawidłowo rozwijać ruchowo.

  KRS 0000037904 +  cel szczegółowy 36178 Jachimowicz Piotr (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  POGORZELEC – PIEKARNIAK ANDRZEJ

  Na początku tego roku w wyniku pożaru rodzina z miejscowości Przylot straciła znaczną część dorobku życia. Pomóżmy im powrócić do normalności.

  KRS 0000160318 + cel szczegółowy POGORZELEC – PIEKARNIAK ANDRZEJ (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Stowarzyszenie W.A.R.K.A.)

  PIEKARNIAK SEBASTIAN

  Sebastian (rocznik 1996) doznał w 2011 roku poważnego wylewu w głowie, na skutek czego jego mózg  został poważnie uszkodzony. Ma niedowład dolnych i górnych kończyn  z przewagą lewej strony. Powoli, ale sukcesywnie powraca do sprawności, dzięki dobrej opiece i wykwalifikowanej domowej rehabilitacji. Ma szanse na niemal całkowity powrót do zdrowia i sprawności fizycznej, ale do tego potrzebna jest opieka i ciągła rehabilitacja, która jest bardzo kosztowna. 1% przeznaczony będzie na dalszą, nieprzerwaną rehabilitację i opiekę.

  KRS 0000270809 +  cel szczegółowy PIEKARNIAK 1249 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacją AVALON)

  PLESIEWICZ PIOTR

  Piotr urodził się z przepukliną opnowo-rdzeniową, porusza się na wózku inwalidzkim i o kulach. Pomimo znacznego stopnia niepełnosprawności stara się żyć aktywnie. Ma wiele pasji, pisanie ikon, rękodzieło, strzelectwo, ale głównie jazda na rowerze napędzanym rękoma „Handbike” oraz podnoszenie ciężarów niepełnosprawnych, w czym zdobywa puchary i medale rangi Mistrzostw Polski. 1% przeznaczony będzie na koszty rehabilitacji, koszty sprzętu sportowego i uczestnictwa w zawodach.

  KRS 0000270809 +  cel szczegółowy PLESIEWICZ 7275 (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Avalon)

  SKRZYPCZAK MICHAŁ MARCIN

  Michał choruje na autyzm. 1% przeznaczony będzie na leczenie, koszty specjalistycznej terapii , rehabilitacji, diety i edukacji.

  KRS 0000037904 +  cel szczegółowy 7774 – SKRZYPCZAK MICHAŁ MARCIN (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  STAŃCZYK WOJTEK

  Wojtek choruje na dystrofię mięśniową – dziedziczną chorobę mięśni, która objawia się ich osłabieniem, a w niektórych przypadkach, nawet zanikiem, czyli atrofią. 1% przeznaczony będzie na dalsze leczenie, koszty uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych, zakup sprzętu rehabilitacyjnego i  lekarstw, dostosowanie mieszkania do specjalistycznych potrzeb chorego.

  KRS 0000338389 +  cel szczegółowy 10381 – GRUPA OPP – WOJCIECH STAŃCZYK (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Sedeka „Zdążyć z pomocą”)

  WASILEWSKA WERONIKA

  Od urodzenia zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym, chodzi o kulach i codziennie musi ćwiczyć, aby zachować sprawność ruchową. Wymaga stałej i intensywnej rehabilitacji zarówno w domu jak i w specjalistycznych ośrodkach rehabilitacyjnych. Niestety koszty turnusu rehabilitacyjnego (3000zł) przekraczają jej możliwości finansowe.

  KRS 0000037904 + cel szczegółowy 915 WASILEWSKA WERONIKA (1% pozyskiwany dzięki współpracy z OPP – Fundacja Dzieciom „Zdążyć z pomocą”)

  Jak wypełnić przykładowy PIT?

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE