14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeCeSiRAgata Kacprzak z kolejnymi sukcesami

  Agata Kacprzak z kolejnymi sukcesami

  Agata Kacprzak odnosi kolejne sukcesy! W Pucharze Świata „Athens Challange” w Kickboxingu w Grecji trzy razy stanęła na podium, w tym raz na najwyższym jego stopniu.

  W dniach 31 stycznia – 2 lutego w Grecji odbywał się Turniej Kickboxingu – Athens Challang zaliczany do Pucharu Świata WAKO (World Association od Kickboxing Organizatios). W zawodach wzięło udział 2200 zawodników ze 125 klubów, reprezentujących 23 kraje, a wśród nich także Agata Kacprzak – mieszkanka Warki i instruktorka sekcji MUAY THAI CeSiR Warka.

  Agata Kacprzak aktualnie jest podopieczną Przemysława Żaka z Sekcji Sportowej MUAY THAI CeSiR Warka, ale również trenera Marcina Pałuby (Klub X Fight Piaseczno) i Macieja Szablewskiego (Muay Thai – CeSiR Warka). Ze sztukami walki związana jest już pięć lat. Trenuje, startuje w zawodach na wielu szczeblach, a także zaraża swoją pasją młodsze pokolenia, prowadząc zajęcia z dziećmi i młodzieżą.

  Start w Atenach był dla Agaty Kacprzak sporym wyzwaniem. Zawodniczka od tego roku zmieniła kategorię wiekową z juniorskiej na seniorska (19-40 lat). O ile Agata do tej pory świetnie spisywała się w kategoriach juniorskich (16-19 lat) gdzie zebrała dużo doświadczenia i tytułów – zdobyła vice Mistrzostwo Polski czterokrotnie, a jej największym osiągnięciem było zdobycie brązowego medalu na Mistrzostwach Świata we Włoszech w 2018 roku, to udział w kategorii seniorskiej wiązał się z pewną dozą obaw. Był to bowiem jej pierwszy występ wśród seniorek i nie wiadomo było co może się zdarzyć. Agata jednak i w tej kategorii wiekowej od razu pokazała, że jest jedną z najlepszych i liczących się zawodniczek! Wystartował w dwóch kategoriach wagowych: 55 kg i 60 kg, w dwóch formułach planszowych.

  Agata doskonale walczyła w formule Kick Light, gdzie w finale 55 kg pewnie pokonała Słowaczkę i stanęła na najwyższym stopniu podium! W finale 60 kg również wypadła bardzo dobrze, choć nieznacznie uległa zawodniczce gospodarzy i zajęła drugie miejsce. Agata startowała również w formule Light contact (55 kg), w której wywalczyła brązowy medal. Gratulacje!

  Turniejem w Atenach nasza zawodniczka rozpoczęła sezon startowy. Przed nią jeszcze Mistrzostwa Polski, które są niezwykle ważne bo decydują o powołaniu do kadry narodowej, która jest przepustka na Mistrzostwach Europy w Turcji (październik 2020). Trzymamy kciuki za naszą zawodniczkę i życzymy jej jak najwięcej sukcesów!

  Agata Kacprzak w ostatnim czasie rozpoczęła także pracę nad młodszymi fighterami w sekcji sportowej CeSiR MUAY THAI Wark i zaprasza dzieci i młodzież na zajęcia! Treningi prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dzieci (6-9 lat) i młodzieży (10-15 lat). Zajęcia dla sekcji dorosłej prowadzi trener Maciej Szablewski. Szczegółowe informacje na temat treningów dostępne są na stronie www.cesir.warka.pl, a także na stronie Facebook pod nazwą: Muay Thai / Kicboxing Warka.

  CeSiR Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE