Grand Prix Polski w pływaniu w Kozienicach

Grand Prix Polski w pływaniu w Kozienicach

29 lutego i 1 marca 2020 r. w Kozienicach odbywały się zawody pływackie z cyklu Grand Prix Polski. W zawodach wystartowało 6 zawodników UKS OLIMPIC Warka.

Po raz pierwszy startowali w zawodach tego rodzaju nasi 14-latkowie: Sandra Kowalska, Oliwia Mirowska i Piotr Oktabowicz oraz starsi zawodnicy: Ola Cieplak, Bartosz Chojnacki i Jan Baczyński. Pomimo tego, że to początek sezonu pływackiego to nasz dorobek jest całkiem dobry.

Nasi pływacy ustanowili 12 nowych rekordów życiowych, najwięcej 14-latkowie Piotr Oktabowicz, Sandra Kowalska i Oliwia Mirowska. Multimedalistą zawodów został Piotr Oktabowicz zdobywając złoty medal na 100 m delfinem, srebrny medal na dystansie 200m stylem motylkowym i brązowy na dystansie 200m stylem dowolnym. Pierwszy medal brązowy Grand Prix Polski wywalczyła Sandra Kowalska na dystansie 100m stylem dowolnym.
Kolejne dwa medale dołożył Jan Baczyński: złoty medal na dystansie 50m stylem klasycznym i srebrny medal na dystansie 100m stylem klasycznym.
Bardzo dobry występ zaliczyła Oliwia Mirowska, która była trzykrotnie piąta i raz czwarta. Szczególnym wyczynem popisał się Bartosz Chojnacki, który po raz pierwszy startował na dystansie 800 m stylem dowolnym, by za chwilę stanąć na starcie na dystansie 50m stylem dowolnym ustanawiając swój nowy rekord życiowy.

Piotr Oktabowicz został najlepszym zawodnikiem tych zawodów w stylu motylkowym w kategorii chłopców czternastoletnich.

Gratulacje dla trenerów i zawodników, zwłaszcza najmłodszych za walkę i charakter jakim się wykazali w czasie zawodów.

UKS OLIMPIC Warka

Udostępnij:
← Aleksandra Cieplak najpopularniejszym sportowcem powiatu grójeckiego 2019 Kulinarne zmagania w wareckim Zespole Szkół →

Dodaj komentarz