Z UKS OLIMPIC Warka do warszawskiego klubu!

Z UKS OLIMPIC Warka do warszawskiego klubu!

W piątek 6 marca 2020 r. odbyła się uroczystość pożegnania z klubem UKS OLIMPIC WARKA Jana BACZYŃSKIEGO. Janek jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie i w związku z tym będzie pływał w barwach G8-Bielany.

Jan Baczyński rozpoczął swoją sportową przygodę z pływaniem w UKS OLIMPIC WARKA w 2013 roku i był naszym najmłodszym zawodnikiem, miał zaledwie 7 lat. Od 2013 roku do chwili obecnej startował 64 razy w oficjalnych zawodach okręgowych i ogólnopolskich w tym w Grand Prix Polski i Mistrzostwach Polski juniorów młodszych 14-letnich. W swoim dorobku sportowym Jan Baczyński posiada 17 medali złotych, w tym 2 z Grand Prix Polski, 18 srebrnych, w tym 5 z Grand Prix Polski, 20 brązowych, w tym 3 z Grand Prix Polski. Ponadto w czasie letnich i zimowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych 14-letnich wywalczył udział w finałach A i B w Olsztynie (finał A na dystansie 50m stylem klasycznym – VIII miejsce i finał B na dystansie 100m stylem klasycznym – XII miejsce) a w Ostrowcu Świętokrzyskim finał B na dystansie 50m stylem klasycznym.

Jan Baczyński jest zawodnikiem, który specjalizuje się w stylu klasycznym, jest wychowankiem trenera Daniela Witana.

Po części oficjalnej pożegnania, druga część odbyła się w restauracji Albero w gronie kolegów, trenerów i znajomych.

Życzymy Jankowi powodzenia w karierze sportowej i trzymamy kciuki.

UKS OLIMPIC Warka

Udostępnij:
← Komunikat dotyczący zajęć edukacyjno-artystycznych realizowanych w „Dworku na Długiej” oraz Miejskiej Orkiestrze Moderato Nasi młodzi zawodnicy w „Biegu Kazików” →

Dodaj komentarz