-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaOrganizacjeZ UKS OLIMPIC Warka do warszawskiego klubu!

  Z UKS OLIMPIC Warka do warszawskiego klubu!

  W piątek 6 marca 2020 r. odbyła się uroczystość pożegnania z klubem UKS OLIMPIC WARKA Jana BACZYŃSKIEGO. Janek jest uczniem Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Warszawie i w związku z tym będzie pływał w barwach G8-Bielany.

  Jan Baczyński rozpoczął swoją sportową przygodę z pływaniem w UKS OLIMPIC WARKA w 2013 roku i był naszym najmłodszym zawodnikiem, miał zaledwie 7 lat. Od 2013 roku do chwili obecnej startował 64 razy w oficjalnych zawodach okręgowych i ogólnopolskich w tym w Grand Prix Polski i Mistrzostwach Polski juniorów młodszych 14-letnich. W swoim dorobku sportowym Jan Baczyński posiada 17 medali złotych, w tym 2 z Grand Prix Polski, 18 srebrnych, w tym 5 z Grand Prix Polski, 20 brązowych, w tym 3 z Grand Prix Polski. Ponadto w czasie letnich i zimowych Mistrzostw Polski juniorów młodszych 14-letnich wywalczył udział w finałach A i B w Olsztynie (finał A na dystansie 50m stylem klasycznym – VIII miejsce i finał B na dystansie 100m stylem klasycznym – XII miejsce) a w Ostrowcu Świętokrzyskim finał B na dystansie 50m stylem klasycznym.

  Jan Baczyński jest zawodnikiem, który specjalizuje się w stylu klasycznym, jest wychowankiem trenera Daniela Witana.

  Po części oficjalnej pożegnania, druga część odbyła się w restauracji Albero w gronie kolegów, trenerów i znajomych.

  Życzymy Jankowi powodzenia w karierze sportowej i trzymamy kciuki.

  UKS OLIMPIC Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE