Więcej
  Strona głównaInstytucjeTrzeci projekt SENIOR+ z dofinansowaniem

  Trzeci projekt SENIOR+ z dofinansowaniem

  To już trzecia dotacja jaką pozyskał warecki samorząd w ramach Rządowego Programu „Senior+” na lata 2015-2020. Dotychczas dzięki dotacjom ze środkom zewnętrznym udało się wyremontować pomieszczenia, doposażyć i utworzyć Kluby Seniora+ w Michalczewie i Starej Warce. Teraz czas na Piaseczno.

  Dzięki dotacji wysokości 143.625,20 zł powstanie Klub Senior+ w budynku OSP Piaseczno. Gmina Warka do inwestycji dołoży kwotę 35.912,80zł, zapewniając wkład własny.  W ramach realizowanej inwestycji wykonane zostaną następujące prace: budynek zostanie docieplony, wykonana zostanie instalacja gazowa (instalacja wewnętrzna oraz zewnętrzna wraz ze zbiornikiem gazu),  wykonana zostanie instalacja centralnego ogrzewania wraz z piecem, wyremontowane zostaną podłogi i sufit, całość zostanie pomalowana oraz zakupione zostanie dodatkowe wyposażenie kuchni tj. stoły, zlew kuchenny, okap, regał. Budynek zostanie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez wykonanie wejścia i podjazdu dla osób na wózkach.

  W ramach działania Klub Senior+ w Piasecznie będzie posiadał w ogrzewanym budynku OSP: pomieszczenie ogólnodostępne wyposażone w stoły i krzesła, pełniące funkcję sali spotkań, pomieszczenie kuchenne wyposażone w istotne sprzęty, urządzenia i naczynia, dwie toalety, pomieszczenie pełniące funkcję szatni oraz zajęć klubowych w podgrupach.

  Utworzenie Klubu Senior+ w Piasecznie jest kolejnym, przemyślanym krokiem wareckiego samorządu w zakresie polityki senioralnej oraz na rzecz wspierania oddolnej aktywności mieszkańców gminy Warka. Inwestycja będzie ona prowadzona we współpracy z OSP Piaseczno oraz Klubem Seniora „Aktywne Piaseczno”. Realizacja zadania planowana jest do końca 2020 roku.

  Urząd Miejski w Warce

   

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE