Więcej
  Strona głównaInstytucjeO nauce w czasach pandemii w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce

  O nauce w czasach pandemii w Szkole Podstawowej nr 1 w Warce

  To już dwa miesiące, gdy niespodziewanie z dnia na dzień musieliśmy pozostać w domu, nie mogąc uczęszczać do szkoły. Sytuacja ta wszystkich nas zaskoczyła, nie byliśmy na nią przygotowani. Zdawaliśmy sobie sprawę, że to będzie trudny czas zarówno dla uczniów, nauczycieli, a także rodziców. Koronawirus „uwięził’ nas w domu, ale szczęśliwie pozwolił cieszyć się obecnością najbliższych.

  Zdalna nauka stała się dla wszystkich wyzwaniem, z którym należało się uporać. To egzamin, który, mamy nadzieję, zdaliśmy, gdyż wywiązujemy się z niego z należytą starannością.

  Wiadomą kwestią były na początku problemy techniczne dotyczące realizowania programu nauczania w formie on-line. Nie wszyscy uczniowie mieli też dostęp do komputera czy Internetu, ale dzięki staraniom i trosce Dyrekcji Szkoły nikt nie pozostał bez narzędzi do pracy. W naszej szkole wszyscy wzajemni e sobie pomagają i się wspierają. I tak, jak wielokrotnie podkreślała dyrektor Bożena Sobieraj najważniejsze jest, by zachować zdrowy rozsądek, wyrozumiałość, a zwłaszcza troskę o uczniów i siebie nawzajem.

  Mimo, iż bardzo brakuje wszystkim szkoły to taka edukacja również może być pełna zabawy i radości. Dzięki wirtualnej przestrzeni bardzo pogłębiają się relacje nauczycieli z uczniami, którzy są bardzo twórczy i kreatywni.

  Dowodem na to są poniższe zdjęcia, które ukazują szczęśliwe buzie dzieci klasy 2a PSP nr 1 w Warce, wykonujących piękne wiosenne prace przy wsparciu rodziców. Kreatywność uczniów, zwłaszcza klas 1-3 przechodzi najśmielsze oczekiwania. Na klasowych grupach przesyłają wirtualne pozdrowienia, kręcą filmiki z przygotowanych lekcji, wspólnie odrabiają prace domowe. Świetnie odnajdują się w tej niecodziennej rzeczywistości, która przepełniona jest zapewne nutką strachu, ale też poczuciem bezpieczeństwa i umacniania więzi rodzinnych. Czas izolacji sprzyja rozwijaniu innych kompetencji, o których wcześniej nie myśleliśmy.

  Nauka nie idzie w las, tylko w nas.

  Składamy gorące podziękowania na ręce wszystkich Rodziców za pomoc, współpracę, zrozumienie, życzliwość oraz aktywne uczestnictwo w procesie nauczania on-line.

  Dziękujemy także Dyrekcji i nauczycielom za wsparcie w tych trudnych chwilach.

  PSP nr 1 Warka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE