Nasze wakacje na Podhalu!

Nasze wakacje na Podhalu!

Sytuacja w kraju i na świecie powodowała, że wyjazd letni 2020 z parafii pw. św. Mikołaja Biskupa stał pod dużym znakiem zapytania. Wiedzieliśmy, że nie możemy pozwolić sobie na duży wyjazd, taki który towarzyszył nam przez ostatnia lata, ale też za wszelką cenę nie chcieliśmy dopuścić do tego, aby te wakacje pozbawione były wszystkiego na co czekamy cały rok. Nie potrzebowaliśmy wiele czasu do zastanowienia się, wraz z początkiem lipca wspólnota młodzieżowa Terezjańskie Apostolstwo Ufności wyruszyła na swój 10 dniowy pobyt na Podhale!

Celów tego wyjazdu było kilka – po pierwsze narodowa kwarantanna i przez długi czas możliwość tylko kontaktu online sprawiła, że stęsknieni za swoją obecnością byliśmy jak nigdy wcześniej. Po drugie to samo wydarzenie przerwało nam realizację projektu „Forum Młodych” w ramach programu „Równać Szansę” Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności – wyjazd był doskonałym miejscem do nadrobienia zaległości. Po trzecie z końcem sierpnia wspólnota zmienia duchowego opiekuna w związku z przeniesieniem ks. Przemysława Bogusza do pracy na warszawskim Ursynowie – wyjazd miał też pomóc nam przygotować się do tej zmiany. Dziś jesteśmy pełni wdzięczności za to, że mógł się on odbyć i znów okazał się strzałem w dziesiątkę.

Tegoroczny wyjazd był zupełnie inny niż wszystkie, nie odwiedzaliśmy szlaków górskich, nie był on też przepełniony odwiedzinami nowych miejsc, był wyjazdem który przeznaczony był na spędzenie czasu ze sobą, wyjazdem, który miał nam dać możliwość odpoczynku i wskazać w którym miejscu we wspólnocie jesteśmy i jak dalej mamy działać. Dlatego większość czasu spędziliśmy w ośrodku u naszych wspaniałych gospodarzy Pani Haliny i Andrzej Gał w Gliczarowie Górnym. Był to czas wzmożonej pracy nad procesem grupowym, nad naszymi rolami w tym procesie, czas w którym doskonaliliśmy swój warsztat aktorski dzięki warsztatom poprowadzonym przez Annę Siek. Czas w którym rozwijaliśmy się poprzez ćwiczenia dramowe wprowadzające nas w tematykę teatru forum, wreszcie był to czas w którym mogliśmy również zweryfikować w którym miejscu jesteśmy w relacji z Panem Bogiem. To niesamowite jak wiele możliwości daje wyłączenie się na chwilę z codzienności i możliwość bycia ze sobą w 100 procentach, bez pędzenia na kolejne spotkanie i głowy, którą zaprzątają inne obowiązki. Podczas tego wyjazdu, w ciszy górskiej wioski, wydarzyło się coś trudnego do opisania, coś co moglibyśmy nazwać mistycznym, warsztaty, które nastawione były na otwarcie się na siebie i  integrację grupy, często trudne i skomplikowane, zaowocowały zbliżeniem się do siebie członków wspólnoty, wypracowaniem problemów z którymi młodzi ludzie mierzą się w codzienności i o których TAU chce opowiedzieć przy pomocy Teatru Forum, a przede wszystkim spowodowały otwarcie się na siebie i zaciśnięcie wzięci. To piękne rokowanie na kolejne lata naszej współpracy.

Jesteśmy ogromnie wdzięczni Panu Bogu za ten czas. Dziękujemy, że stawia na naszej drodze ludzi, którzy pomagają nam realizować nasze marzenia i codzienne potrzeby. Dziękujemy naszym gospodarzom, za maksymalne zaufanie i zaoferowanie nam miejsca w swoim nowym ośrodku jeszcze przed jego oficjalnym otwarciem – czuliśmy się u Was jak w domu – polecamy ośrodki „U spyrki” w Białym Dunajcu i Gliczarowie Górnym – ich właściciele mają ogromne serca! Dziękujemy naszej niezawodnej ekipie M.D.M-Trans na czele z Danielem Dąbrowskim – zawsze dowozicie nas bezpiecznie do celu, to wspaniałe, że przy Was nie musimy się o nic martwić, bo często Wy myślicie za nas! Jak zawsze dziękujemy Miejsko-Gminnemu Ośrodkowi Pomocy Społecznej – to dzięki Waszemu finansowemu wsparciu możemy zaoferować młodzieży produktywne wykorzystywanie czasu wolnego. Dziękujemy Ani Siek – Twój profesjonalizm, radość i energia przyczyniła się do polepszenia nie tyko umiejętności aktorskich, ale tez zwiększeniu poczucia własnej wartości wielu z naszych młodych! Dziękujemy Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności za zaufanie i możliwość realizacji naszych marzeń. Dziękujemy ks. Proboszczowi Pawłowi Witkowskiemu za finansowe i duchowe wsparcie – swoimi odwiedzinami nas na obozie pokazał nam Ksiądz, że jesteśmy ważni we wspólnocie parafialnej! Nade wszystko dziękujemy ks. Przemkowi za ten wyjazd i za całe 5 lat pracy dla nas – dziś dzięki Księdzu jesteśmy innymi ludźmi, obiecujemy nie zmarnować tego co razem wypracowaliśmy!

Luiza Lutek – Animatorka Wspólnoty TAU

Udostępnij:
← Ruszają zapisy na zajęcia w Dworku na Długiej! Oddaliśmy hołd poległym w II wojnie światowej →

Dodaj komentarz