Strona głównaInstytucjeCeSiRSmok wawelski w Warce

Smok wawelski w Warce

W sobotę, 25 lipca w Warce odbył się bezpłatny spektakl  dla dzieci pt. „Legenda o Smoku Wawelskim”.

Na scenie sali imprez w Centrum Sportu i Rekreacji wystąpili aktorzy z warszawskiego Teatru „Prima”, którzy w zabawny sposób opowiedzieli dzieciom przygody dzielnego Szewczyka, któremu udało się pokonać groźnego Smoka. Ponad 90 widzów wraz z rodzicami mogło poczuć się jak w prawdziwym teatrze i obejrzeć najbardziej znaną bajkę związaną z Krakowem.

Grze aktorskiej towarzyszyła muzyka oraz lalki, w tym efektowna lalka imitująca Smoka. Po spektaklu odbył się program animacyjny nawiązujący do polskich legend i konkurs z nagrodami. Dla dzieci była to uczta dla zmysłów, reagowali bardzo spontanicznie i z wielkim zainteresowaniem wciągnęli się w fabułę baśni.

CeSiR

Przedstawienie zostało wystawione w ramach projektu „Od legendy do współczesności” dofinansowanego ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2020”.

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE