Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej„Nasz święty” – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Sławomira Ragana

„Nasz święty” – wernisaż wystawy malarstwa i rysunku Sławomira Ragana

16 października w dzień 42. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża w Dworku na Długiej obył się wernisaż wystawy Sławomira Ragana pt. „Nasz Święty ­- Jan Paweł II”.

Z uwagi na panujące zasady związane z epidemią wernisaż odbył się w dwóch turach, aby więcej zainteresowanych mogło uczestniczyć w tym wydarzeniu.

Zebrani goście zostali serdecznie powitani przez dyrektora Instytucji – Andrzeja Zarębę. Następnie głos zabrał artysta, który opowiedział jak ważny w sercu każdego Polaka jest Jan Paweł II. W formie krótkiego wstępu opowiedział o kulisach powstawania wystawy. Wernisaż został uświetniony przez występ Katarzyny Ambroży. Wokalistka zaprezentowała utwór pt. „Nie zastąpi Ciebie nikt”, który skomponował Romuald Lipko.

Każdy gość wernisażu był pod ogromnym wrażeniem dzieł stworzonych przez Sławomira Ragana. Nie brakowało emocji. Na zakończenie wernisażu każdy uczestnik mógł spróbować symbolicznej kremówki.

Wystawa będzie dostępna do 26 listopada w godzinach pracy Dworku na Długiej.

 

Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE