Przedszkolaki czczą 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości

Przedszkolaki czczą 102. rocznicę Odzyskania Niepodległości

W związku z obchodami 102. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, 10 listopada 2020 r., dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce – grupa  VII „Pieski”, pod czujnym okiem wychowawczyni Marzeny Kulik przygotowały apel. Przedszkolaki godnie uczciły Narodowe Święto, a jednocześnie przypomniały wszystkim ważne dla Polski daty i wydarzenia historyczne. W montażu słowno-muzycznym dzieci przybliżyły wszystkim czasy zaborów i moment odzyskania przez Polskę Niepodległości. Zwróciły uwagę na to, że w niewoli nikt nie jest szczęśliwy, dlatego powinniśmy cieszyć się tym, że mamy szczęście żyć w wolnym kraju. Pieśni patriotyczne dodały uroczystości szczególnego charakteru. Bardzo pięknie oddały to słowa piosenki wykonanej przez przedszkolaków:

Uwięziony ptak nie śpiewa.
A czy wiesz, dlaczego?
Bo nie spotkasz nigdy w klatce,
Ptaka szczęśliwego.

O godzinie 11:11, symbolizującej świąteczną datę, odśpiewane zostały 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. W ten sposób społeczność Przedszkola Samorządowego nr 1 w Warce  zaangażowała się w akcję „Szkoła do hymnu”.

Na koniec uroczystości pani dyrektor podziękowała wychowawczyni oraz dzieciom za przygotowanie apelu. Przypomniała jak ważne jest to, że żyjemy w wolnym, niepodległym państwie. Zwróciła również uwagę na pamięć o tym, by oddawać hołd rodakom walczącym o wolność naszej Ojczyzny. Powinniśmy żyć tak, by nasza Ojczyzna była dumna również z nas, żyjących współcześnie.

Całość uroczystości dopełniła piękna dekoracja przygotowana przez Marzenę Kulik.

Przedszkole Samorządowe nr 1 w Warce

 

 

Udostępnij:
← Zawodnik SWKS Marek Rydz Mistrzem Polski! Konkurs plastyczny "Walcząc o niepodległość... malowana interpretacja Powstania Listopadowego" →

Dodaj komentarz