Wirus nie odpuszcza – seniorzy działają online!

Wirus nie odpuszcza – seniorzy działają online!

Ten rok obfituje w wiele wyzwań organizacyjnych, ludzkich i przede wszystkim zdrowotnych. Chęć do wspólnego działania, spotkania z ludźmi przykrył strach przed zarażeniem, chorobą i odosobnieniem. Dylematy jak pozostać aktywnym, a jednocześnie zadbać o własne bezpieczeństwo stały się codziennością seniorów. Ale seniorzy z grójeckiego znaleźli rozwiązanie! Pracują częściowo zdalnie w domu, a co najważniejsze przenoszą swoje aktywności do sieci.

Pod patronatem Stowarzyszenia W.A.R.K.A. przygotowano kolejne spotkanie Sieci Aktywnych Seniorów, tym razem online. Aby się do niego przygotować, na początku listopada seniorzy poznali nowe narzędzie do pracy – aplikację MS Teams. Po kilku próbach udało się! III Zjazd SAS odbył się w wirtualnej formule. Seniorzy mogli wziąć w nim udział za pośrednictwem telefonów lub komputerów. Trenerkami zostały Monika Makowiecka oraz Anna Żelazowska-Kosiorek.

Niezwykle cieszy, że seniorzy mogli się posłuchać i zobaczyć. Udało się rozbroić bombę „nie da się, to za trudne, to dla młodych”! Jedyne co wybuchało podczas senioralnego zjazdu to śmiechy z radości wspólnego spotkania.

Seniorzy opowiadali jak radzą sobie w czasie pandemii, jakie stoją przed nimi wyzwania wynikające z realizacji działań w sytuacji dużych obostrzeń. Jak udaje im się połączyć dbanie o bezpieczeństwo z chęcią działania i koniecznością wywiązania się z wcześniej zaplanowanych działań w ramach inicjatyw senioralnych. Podczas spotkania odkrywali, że wirtualny świat to też przestrzeń do działania dla seniorów. Wspólnie z trenerkami kontynuowali temat budowania pozytywnego wizerunku seniora. Przeglądali zdjęcia z akcji wolontariackiej, jaka odbyła się na poprzednim zjeździe. Mówili o tym, jakie znaczenie ma obraz, jak na podstawie zdjęcia opowiedzieć o swoich aktywnościach.

Była to pierwsza część spotkania Sieci Aktywnych Seniorów z grójeckiego online. Dotychczasowa formuła zjazdu stacjonarnego, dwudniowego została zamieniona w trzy kilkugodzinne spotkania online, które będą odbywały się przez cały listopad. Grupa liderów grup senioralnych podczas kolejnych zjazdów będzie przygotowywać się także do kolejnego spotkania online tj. do Forum na rzecz aktywizacji osób starszych, które odbędzie się już 26 listopada. Zapraszamy!

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

Projekt „Powiatowa Sieć Aktywnych Seniorów z grójeckiego” realizowany jest przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A.  ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020.

 

 

Udostępnij:
← Powstanie Listopadowe... zryw ku wolności 1830 roku! Zawsze chciałam być najlepsza... Niedościgniona Marta Mikołajczyk →

Dodaj komentarz