14.6 C
Warka
piątek, 31 marca, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejNiecodzienna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego...

  Niecodzienna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego…

  W niedzielę 29 listopada odbyły się w Warce uroczystości związane ze 190. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego. To rocznica niezwykle ważna dla Warki ze względu Piotra Wysockiego, który był jednym z inicjatorów tego zrywu o niepodległość…

  W tym roku pandemia nie pozwoliła na uczczenie okrągłej rocznicy w sposób szczególny. Uroczystości, w których zazwyczaj brało udział wojsko, orkiestra, rekonstruktorzy w strojach z czasów roku 1830, harcerze z pochodniami, Piotr Wysocki jadący bryczką spod kościoła przed swój pomnik ograniczone zostały jedynie do Mszy św. oraz złożenia kwiatów przez wyznaczone delegacje przed miejscami upamiętniającymi Wysockiego – miejsce gdzie stał dom bohatera, jego grób oraz pomnik przed Dworkiem na Długiej.

  Tegoroczne plany jakie miała Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” – organizację z okazji okrągłej 190-tej rocznicy wybuchu powstania rekonstrukcji historycznej ataku powstańców na Arsenał musiały zostać ograniczone. Jednak dzięki można było rozpocząć rekonstrukcję pomnika na skwerze gdzie stał dom Piotra Wysockiego – u zbiegu ulicy Wójtowskiej i Słowackiego. Zakończenie prac zaplanowano wiosną przyszłego roku.

  Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej ograniczonej rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego autorstwa Mateusza Marka.

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE