Niecodzienna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego…

Niecodzienna rocznica wybuchu Powstania Listopadowego…

W niedzielę 29 listopada odbyły się w Warce uroczystości związane ze 190. rocznicą wybuchu Powstania Listopadowego. To rocznica niezwykle ważna dla Warki ze względu Piotra Wysockiego, który był jednym z inicjatorów tego zrywu o niepodległość…

W tym roku pandemia nie pozwoliła na uczczenie okrągłej rocznicy w sposób szczególny. Uroczystości, w których zazwyczaj brało udział wojsko, orkiestra, rekonstruktorzy w strojach z czasów roku 1830, harcerze z pochodniami, Piotr Wysocki jadący bryczką spod kościoła przed swój pomnik ograniczone zostały jedynie do Mszy św. oraz złożenia kwiatów przez wyznaczone delegacje przed miejscami upamiętniającymi Wysockiego – miejsce gdzie stał dom bohatera, jego grób oraz pomnik przed Dworkiem na Długiej.

Tegoroczne plany jakie miała Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej” – organizację z okazji okrągłej 190-tej rocznicy wybuchu powstania rekonstrukcji historycznej ataku powstańców na Arsenał musiały zostać ograniczone. Jednak dzięki można było rozpocząć rekonstrukcję pomnika na skwerze gdzie stał dom Piotra Wysockiego – u zbiegu ulicy Wójtowskiej i Słowackiego. Zakończenie prac zaplanowano wiosną przyszłego roku.

Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z tegorocznej ograniczonej rocznicy wybuchu Powstania Listopadowego autorstwa Mateusza Marka.

Udostępnij:
← Molo w Przylocie… prawie jak w Sopocie Finał Szlachetnej Paczki coraz bliżej! →

Dodaj komentarz