-6.2 C
Warka
poniedziałek, 4 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaWiadomościJuż wkrótce Dzień Kazimierza Pułaskiego

  Już wkrótce Dzień Kazimierza Pułaskiego

  11 października, w 233. rocznicę śmierci Kazimierza Pułaskiego, starosta grójecki Marian Górski oraz dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego Iwona Stefaniaka zapraszają na uroczysty Dzień Kazimierza Pułaskiego. W tym roku obchody ku czci patrona zbiegają się z 45-leciem działalności wareckiego muzeum.

  Obchody rozpoczną się o godz. 12.00 patriotyczną Mszą Św. w kościele Matki Bożej Szkaplerznej w Warce. Oficjalna inauguracja Dnia Kazimierza Pułaskiego nastąpi o godz. 13.00 w parku w Winiarach, przed pomnikiem Kazimierza Pułaskiego.

  Do tej pory muzeum nie miało okazji, aby wmurować akt erekcyjny na terenie budowanego Centrum Edukacyjno – Muzealnego. 45 – te urodziny muzeum i Dzień Pułaskiego są stosowną okazją. Do symbolicznej kapsuły zostanie włożony m. in. pamiątkowy akt dedykowany „Tym co przyjdą po nas…”, lokalne gazety i monety. Dzień Pułaskiego będzie okazją, aby zobaczyć pałac Pułaskich po remoncie. Choć ekspozycja stała pałacu nie została jeszcze urządzona – każdy będzie mógł zobaczyć efekty ponadrocznej pracy ekip budowlanych, które wyremontowały pałac.

  Będzie można także obejrzeć eksponaty muzealne, które zostały poddane konserwacji w ramach projektu rewitalizacji muzeum, m. in. meble, malarstwo, grafiki, stare mapy i dokumenty.

  Pod pałacem zostanie udostępniona wystawa fotograficzna pt.: „Metamorfoza. Jak wyremontowaliśmy pałac”.

  O oprawę muzyczną uroczystości zadba Miejska Orkiestra Moderato z Warki pod dyrekcją Artura Gębskiego.

  Zapraszamy!

  info. Muzeum

  Info. muzeum

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE