-4.8 C
Warka
piątek, 1 grudnia, 2023
Więcej
  Strona głównaInstytucjeSzkoła w Ostrołęce pomaga bezdomnym

  Szkoła w Ostrołęce pomaga bezdomnym

  Bezdomność to problem społeczny, objawiający się brakiem domu. Osoba bezdomna nie posiada faktycznego miejsca zamieszkania, brakuje jej środków koniecznych do zaspokojenia podstawowych potrzeb, jest permanentnie wydalona ze środowiska wskutek rozpadu więzi społecznych i pogodzona ze swoją sytuacją. Trudno określić jednoznacznie przyczynę tego zjawiska, ponieważ jest ono efektem grupy nakładających się na siebie czynników, postaw, zachowań zależnych od predyspozycji osobowościowych, którym sprzyjają interakcje międzyludzkie oraz styl działania służb socjalnych.

  Osoby bezdomne mogą jednak liczyć na pomoc w specjalnych schroniskach i noclegowniach.  Szkolne Koło Wolontariatu przy PSP w Ostrołęce przeprowadziło akcję zbiórki środków czystości i do pielęgnacji ciała oraz długoterminowej żywności. Pomoc skierowana została do podopiecznych Domu dla Bezdomnych Kobiet i Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn, przy ul. Zagłoby 3 w Radomiu. W Domu dla Bezdomnych Kobiet przebywa obecnie kilka kobiet z małymi dziećmi, które otrzymały w ramach naszej akcji słodycze, prześcieradła, kosmetyki do włosów i ciała, płyny do płukania i proszek do prania. W Noclegowni dla Kobiet i Mężczyzn mogą przebywać osoby bezdomne od 1 października do 30 kwietnia, które również otrzymały od nas potrzebne do życia produkty. Zostaliśmy także poinformowani, że przekazane przez nas dary trafią do bezdomnych, mieszkających w okolicznych pustostanach poza ośrodkiem. Wszystko to dzięki streetworker’om, którzy wyszukują osób bezdomnych w różnych miejscach i próbują im pomóc, szczególnie ze względu na ryzyko zamarznięcia w okresie zimowym. Po przekazaniu darów pracownikom Domu, złożone zostało ogromne podziękowanie dla Szkolnego Koła Wolontariatu działającego w naszej szkole za wielką pomoc i serce dla bezdomnych. Każde wyrazy wdzięczności uskrzydlają nas do dalszej, nieustannej pomocy potrzebującym. Prosimy serdecznie naszych uczniów i rodziców o dalsze wsparcie, bo bez nich te akcje nie miały by miejsca.

  PSP Ostrołęka

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE