700 drzew na 700-lecie Warki

700 drzew na 700-lecie Warki

Zapraszamy mieszkańców gminy Warka do włączenia się w akcję „700 drzew na 700 lecie Warki”. To kolejne działanie organizowane w ramach wyjątkowego jubileuszu naszego miasta. Drzewa to świadkowie historii, niech staną się pomnikiem dla następujących po nas pokoleń, podkreślą nasz osobisty wkład w jubileusz i dumę z miejsca naszego zamieszkania.  

700 drzew na 700-lecie Warki to akcja społeczna realizowana we współpracy z aktywnymi społecznościami i mieszkańcami gminy Warka. Obejmuje ona 3 poziomy działania.

  1. Po pierwsze – to posadzenie pojedynczych drzewek przy ok. 50 ważnych obiektach na terenie gminy Warka takich jak instytucje, szkoły, remizy, parafie czy wiejskie miejsca spotkań np. przy altanie. Dla upamiętnienia tego wydarzenia przy posadzonym drzewie zlokalizowana zostanie żeliwna tabliczka na kamieniu. Inauguracji tej części akcji dokona Burmistrz Warki sadząc pierwsze drzewo.
  2. Kolejną formą jest sadzenie kilkuset mniejszych drzewek w formie skwerków i alejek w wybranych lokalizacjach przy obiektach ogólnodostępnych. Tu również angażują się grupy mieszkańców – np. członkowie stowarzyszeń, strażacy, członkinie kół gospodyń, mieszkańcy sołectw, którzy zorganizują akcję sadzenia w ogólnodostępnych miejscach.
  3. Natomiast trzecia możliwość posadzenia drzewa na 700-lecie skierowana jest do osób indywidualnych, które chcą posadzić pamiątkowe drzewo przy swojej posesji. Mieszkańcy mogą się włączyć do wspólnej akcji odbierając swoją sadzonkę dębu (sadzonka ok. 1,5m).

Szczegóły akcji – jak się zgłosić i jak odebrać drzewko dostępne są w Wydarzeniu na Facebooku pod nazwą „Sadzimy drzewa na 700-lecie” https://www.facebook.com/events/259694665706092. Uwaga – liczba drzew ograniczona. Warunkiem udziału w akcji jest przesłanie zdjęcia z sadzenia drzewa. Kontakt do Organizatora – Stowarzyszenie W.A.R.K.A. – tel. 504 968 412.

Akcja 700 drzew na 700-lecie Warki organizowana jest w ramach projektu Stowarzyszenie W.A.R.K.A. pt. „Warka – moje miejsce na ziemi – 700 drzew na 700-lecie Warki” dofinansowanego ze środków Fundacji Orlen. Współorganizatorem akcji jest Samorząd Warki a Partnerami: Gminna Instytucja Kultury „Dworek na Długiej”, Nadleśnictwo Dobieszyn, Gospodarstwo Szkółkarskie Łazuccy, Zakład Kamieniarski Gran-Wit Paweł Witek.

Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

 

Udostępnij:
← Tak grała IV liga Jak wziąć udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021? →

Dodaj komentarz