Akcja batalionu „Dworek”!

Akcja batalionu „Dworek”!

1 sierpnia 1944 – tę datę każde dziecko, uczestniczące w zajęciach letnich w Dworku będzie dobrze znało…. Aby uczcić i upamiętnić Powstańców Warszawskich „Dworek na Długiej” przygotował zajęcia o tematyce historycznej.

Na początku wszyscy dowiedzieli się m.in. kto w nim walczył, dlaczego wybuchło Powstanie, w jaki sposób walczono. Dzieci pytane, niejednokrotnie wykazywały się dobrą wiedzą na temat wydarzeń sprzed 69 lat. Następnie wszyscy z zaangażowaniem namalowali na chodniku kredą symbol Powstania Warszawskiego na tle polskiej flagi. Po zakończeniu wspólnego rysowania dzieci kolorowały powstańcze obrazki i komiksy opowiadające o walkach w Warszawie. Szczególnie ciekawa okazała się nauka szyfrowania – dzieci poznały podstawy alfabetu Morse’a. Dzieci dostały również biało-czerwone opaski na których wypisali swoje wymyślone pseudonimy co pozwoliło im poczuć się jak prawdziwi mali powstańcy!

Dzisiejsze zajęcia dla dzieci poświęcone 69. rocznicy Powstania Warszawskiego miały na celu przypomnienie i pokazanie młodym ludziom jak ważna jest pamięć o każdej z rocznic dotyczących historii Polski. Mali dworkowi powstańcy wiedzą już dlaczego powinni pamiętać o 1 sierpnia, o walczących w Powstaniu Warszawskim oraz o tym aby czcić ich pamięć za to, że walczyli o wolną Polskę. 

Zobacz galerię zdjęć TU!

 

Udostępnij:
← Słuchaj i głosuj! Wakacje w Dworku – sierpień →

Dodaj komentarz