Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na DługiejPierwsze kilometry na 700-lecie Warki w ramach II Wareckiego Rajdu Rowerowego, już...

  Pierwsze kilometry na 700-lecie Warki w ramach II Wareckiego Rajdu Rowerowego, już za nam!

  II Warecki Rajd Rowerowy okazał się niemałym wyzwaniem! Wszystko za sprawą prognoz pogody, które sugerowały wiatr, opady deszczu i nieprzyjemnie chłodną aurę. Skutkiem tego na trasę rajdu w sobotę 8 maja wyruszyli tylko Ci, którym żadne przeszkody nie są w stanie zaburzyć osiągnięcia postawionych przed sobą celów.

  Jak się szybko okazało dla 42 osób poruszających się na swoich rowerach, dzień okazał się niezwykle sprzyjający. Tak naprawdę przez większość trasy towarzyszyło nam słońce przeciskające się przez chmury w różnych odcieniach szarości i bieli. Dwa razy niebo sypnęło nam gradem i deszczem, który nie trwał dłużej niż postój w celu ubrania na siebie kurtek przeciwdeszczowych. Atmosferę podgrzewały nastroje i uśmiechy uczestników rajdu, stęsknionych za wspólnymi aktywnościami.

  Na trasę rajdu wyruszyliśmy kilka minut po godz. 9:00. W przebyciu najtrudniejszego odcinka (ul. Mostowa w sobotni poranek) pomogła nam niezastąpiona warecka policja, która przeprowadziła nas do Tomczyna w poczuciu komfortu i bezpieczeństwa. Na 10:30 dotarliśmy do Łękawicy, gdzie serdecznie przywitał nas ks. Proboszcz Dariusz Sałek. W tamtejszej parafii ks. Tomasz Kołodziejski odprawił Mszę Świętą w intencjach wszystkich rowerzystów. Zaraz po niej rad wyruszył na zasłużony odpoczynek w Studziankach Pancernych. Dzięki uprzejmości tamtejszych gospodarzy w Leśniczówce mogliśmy rozpalić ognisko, oraz posilić się przygotowanymi pysznościami – kiełbaskami, bigosem, jabłkami, surówkami i wszystkim tym co uczestniczy przywieźli ze sobą. Posiłkowi towarzyszyły niekończące się rozmowy o minionym roku, o tym co przed nami, o tym za czym tęsknimy i co wspólnie chcielibyśmy jeszcze zrobić. Nie zabrakło też podziękowań i prezentów dla wszystkich dzięki, którym ten rajd mógł się odbyć.  Co ważne uczestnicy tegoż rajdu podjęli się wyzwania przejechania w tym sezonie 700 km na 700-lecie Warki – pierwsze 50 mają już za sobą! Na rowerzystów z udokumentowaną w aplikacji Strawa 700-kilometrową aktywnością rowerową czekają nagrody!

  Ze Studzianek wyruszyliśmy w drogę powrotną do Warki – powrót był już nieco trudniejszy, dla wielu uczestników rajdu, ta 50 km wyprawa była pierwszym wyjściem na rower po sezonie zimowym. Krótko mówiąc siodełka przestały być już tak wygodnie, a mięśnie nóg zaczęły dawać znać o swoim istnieniu. Oczywiście byli wśród nas i tacy, dla których ten dystans był przysłowiową „bułką z masłem” – mowa tu nawet o naszym najmłodszym 9-letnim uczestniku! Brawa za postawę nalezą się absolutnie wszystkim! Mamy nadzieję, że przy organizacji kolejnych rajdów pogoda nie będzie już więcej straszyć ich potencjalnych uczestników!

  Rajd nie mógł by się odbyć gdyby nie Wy, ogromnie dziękujemy:

  • Burmistrzowi Warki Dariuszowi Gizce oraz Wiceburmistrz Teresie Knyzio, za otwartość i przychylność dla inicjatywy rajdów rowerowych oraz połączenia ich z obchodami 700-lecia naszego miasta!
  • Gminnej Instytucji Kultury „Dworek na Długiej” na czele z dyrektorem Andrzejem Zarębą, zawsze jesteście dla nas wsparciem i podporą we wszystkich działaniach w których prosimy Was o pomoc. Dziękujemy za pomoc techniczną, finansową i duchową!
  • Komisariatowi Policji w Warce za pomoc w starcie rajdu w sobotnich „godzinach szczytu” naszego miasta.
  • Parafii pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Łękawicy, szczególnie ks. Proboszczowi Dariuszowi, za serdeczne przyjęcie oraz możliwość odprawienia Mszy i odpoczynku na terenie parafii.
  • Firmie Addesigner.pl na czele z Adamem Kurowskim, za projekt plakatów i grafik związanych z rajdem.
  • Firmie „Twój Owoc” – to już kolejny raz kiedy uczestniczy rajdu mogą zajadać się jabłkami od Was.
  • I wreszcie, dziękujemy tym bez których ten rajd nie wyruszyłby na trasę – Sklepowi Rowerologia na czele z Marcinem Ziemeckim za wszelką pomoc i serce włożone w organizację rajdu, oraz dzielnym Młodym Ludziom ze wspólnoty Terezjańskie Apostolstwo Ufności, szczególnie: Luizie Lutek, Zuzannie Strus, Zuzannie Czerwińskiej, Amelii Kołacz, Bartoszowi Gostkowskiemu za poświęcenie Waszego wolnego czasu i energii na to wydarzenie. Dziękujemy ks. Tomaszowi Kołodziejskiemu za podjęcie się wyzwania, kontynuowania tej rodzącej się rajdowej tradycji, oraz ks. Przemkowi Boguszowi, za dzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem z organizacji poprzedniej edycji tego wydarzenia.

  Parafia Św. Mikołaja Biskupa w Warce

   

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE