Więcej
  Strona głównaInstytucjeDworek na Długiej700 lat Warki... Rowerem przez całe Mazowsze

  700 lat Warki… Rowerem przez całe Mazowsze

  Warka w 2021 roku obchodzi 700-lecie potwierdzenia nadania praw miejskich. Z tej okazji w mieście i okolicach odbywać się wiele ważnych wydarzeń. Jednym z nich będzie „Mazowiecki Gravel”. Jest to pierwszy ultramaraton rowerowy dookoła Mazowsza w formule bez wsparcia. 550 km po szutrowych drogach i bezdrożach, w niewielkim stopniu bocznymi drogami asfaltowymi, przez lasy, łąki i sady, z widokami na rzeki, historyczne zamki, zabytkowe kościoły i wioski zatrzymane w czasie. Zawodnicy będą mieli 64 godziny, aby zatoczyć szerokie koło wokół Warszawy i przekonać się, jak bardzo różnorodne jest Mazowsze.

  Wydarzenie będzie miało swój start i metę właśnie w Warce. Szczegóły dotyczące rajdu znajdują się w poniższym linku:

  www.mazowieckigravel.pl

   

  Przedsięwzięcie ze względu na teren, który obejmuje (całe Mazowsze) odbija się szerokim echem w mediach. O wydarzeniu i starcie w Warce pisze ogólnopolski portal Interia – TU PRZECZYTAJ ARTYKUŁ.

  Dworek na Długiej
  Dworek na Długiejhttp://dworek.warka.pl/
  Gminna Instytucja Kultury w Warce. Adres: ul. Długa 3, 05-660 Warka. Tel. +48 667 22 70. Stałe godziny pracy : Pn-Pt 8.oo-16.oo Dodatkowo w godzinach popołudniowych i w sobotę odbywają się zajęcia tematyczne z instruktorami.

  NAJPOPULARNIEJSZE