Strona głównaSportBieganieBieg Trojdena - jubileuszowe 700 km przebiegnięte z nawiązką!

Bieg Trojdena – jubileuszowe 700 km przebiegnięte z nawiązką!

Założeniem „Biegu Trojdena”, który odbył się 12 czerwca w godz. 14:00-16:30 w Parku w Winiarach było wybieganie przez uczestników 700 km dla uczczenia 700-lecia Warki. Na wytyczonej 2,5-kilometrowej pętli, 140 biegaczy realizowało zadeklarowane wcześniej dystanse: 5, 7 lub 10 km.

Symbolicznego otwarcia imprezy dokonali: Iwona Stefaniak – dyrektor Muzeum im. K. Pułaskiego oraz Marian Górski – dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji. Chwilę później na trąbce „warecki hejnał” odegrał Mieczysław Brzeziński. Przysłuchiwał się temu wnuk autora Wiktora Grzelewskiego – Artur. Następnie pierwsi zawodnicy ruszyli na trasę, a kolorowy wąż utworzony z biegaczy przemykał pośród parkowych alejek i terenów działek na Pilicą.

Jedni traktowali swój występ jako kolejny mocny trening, inni, nieco bardziej rekreacyjnie – bowiem „Bieg Trojdena” miał charakter imprezy towarzyskiej, symbolicznej i panowała na nim piknikowa, sympatyczna rodzinna atmosfera. Pogoda dopisała i załamała się dopiero na sam koniec, a ulewnych opadów doświadczyło jedynie 10-ciu ostatnich biegaczy.

Cel imprezy – uzbieranie 700 km został osiągnięty z nawiązką, gdyż „uzbierano” łącznie aż 950 km, co dało średnią prawie 7 km na każdego uczestnika, a biegały chyba wszystkie kategorie wiekowe, począwszy od 6-letnich juniorów do ponad 70-letnich sportowych seniorów. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki, medale oraz dyplomy, a później mogli uczestniczyć w integracyjnym ognisku na „Przystani na Winiarach”. Tam – na miejscu, panowała wesoła i serdeczna atmosfera, i nawet ciągle padający deszcz do późnych godzin wieczornych – nie był w stanie przeszkodzić w pełnych pasji rozmowach o sporcie.

Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w imprezie, a szczególne podziękowania kierujemy do: Urzędu Miejskiego w Warce, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego, Centrum Sportu i Rekreacji, Dworku na Długiej oraz Przystani na Winiarach.

KS START Pułaski Warka

Redakcja Warka24.pl
Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

NAJNOWSZE

NAJPOPULARNIEJSZE