Więcej
  Strona głównaSportOni władają stołem do piłkarzyków

  Oni władają stołem do piłkarzyków

  Pionierski turniej piłkarzyków stołowych wyłonił najlepszych hobbystów tego sportu z gminy Warka. Rywalizacja, która odbyła się 11 sierpnia w nowo otwartej Przystani nad Pilicą popularyzując stołowy futbol otworzyła nową gałąź aktywnej rekreacji, oraz odsłoniła utalentowanych warczan pasjonujących się piłką nożną na stole.

  Do I Turnieju Piłkarzyków Stołowych zgłosiło się osiem duetów. Pary te nawiązując do tradycji światowego futbolu wystąpiły pod wybranymi przez siebie nazwami swoich minidrużyn. W stawce turnieju znaleźli się:

  • NinjaJakub Tyborowski & Damian Urbański
  • Polonia DortmundTomasz Jagiełło & Arkadiusz Pietrus
  • S. NiewyżyteKamil Bąk & Piotr Kowalczyk
  • CorasonesMateusz Jagiełło & Piotr Gozdera
  • MistrzeKamil Bąk & Bartek Sałyga
  • SłabiakiMirosław Malec & Leszek Cybulski
  • DziabakiMarcin Piliszek & Michał Chodyra
  • Dawaj na RingDamian Gawroński & Rafał Solecki

  Zespoły te zostały podzielone na dwie grupy, w których odbywały się sparingi eliminacyjne. Najlepsze dwa zespoły z każdej grupy awansowały do rozgrywek półfinałowych. Najlepiej piłką na stole władały zespoły S. Niewyżyte, Słabiaki, Corasones oraz Mistrzowie. Mecze jeden drugiej finału skrystalizowały uczestników pojedynków o podium I Turnieju Piłkarzyków Stołowych. O najniższy stopień podium zagrała drużyna S. Niewyżytych oraz Mistrzów. Piłka na stole opowiadała się na korzyść tych pierwszych, którzy tym samym zajęli 3. lokatę w zawodach hobbystów organizowanych nad Pilicą. Z kolei w sparingu finałowym po przeciwnych stronach stołu do piłkarzyków stanęli Mirosław Malec i Leszek Cybulski (Słabiaki) oraz Mateusz Jagiełło i Piotr Gozdera (Corasones). Wyrównany mecz finałowy zakończył się wynikiem 2 : 1 dla drużyny Corasones, która wyeliminowała zespół Słabiaków, których nazwa okazała się sprytną sportową zmyłką przeciwników.

  Podium pierwszego wareckiego turnieju piłkarzyków prezentuje się następująco:

  1 miejsce –  CorasonesMateusz Jagiełło & Piotr Gozdera
  2 miejsce – SłabiakiMirosław Malec & Leszek Cybulski
  3 miejsce – S. NiewyżyteKamil Bąk & Piotr Kowalczyk

  Wakacyjna rywalizacja hobbystów stołowego futbolu dużym zainteresowaniem sprawiła, że organizatorzy zapowiadają kontynuację tej zabawy. I Turniej Piłkarzyków Stołowych uwypuklił, że do poczucia sportowych emocji i adrenaliny rywalizacji wcale nie potrzebne są predyspozycje do uprawiania wybranej dyscypliny. Wystarczy pomysł, chęć realizacji i wola dobrej zabawy, które miejmy nadzieję, za sprawą turniejów stołowego futbolu będzie kontynuowane.

  11082013

  foto & informacja: trener Mirosław Malec

  Redakcja Warka24.pl
  Redakcja Warka24.pl
  Naszą redakcję tworzą mieszkańcy Warki, instytucje oraz organizacje. Jeśli interesujesz się naszym miastem, lubisz pisać artykuły, śledzisz na bieżąco wyniki sportowe bądź uczestniczysz w kulturalnym życiu miasta to zapraszamy Cię do współpracy z portalem. Dołącz do naszego grona!

  NAJPOPULARNIEJSZE