1 C
Warka
wtorek, 6 grudnia, 2022
Więcej
  Strona głównaInstytucjeForum na Rzecz Wolontariatu Senioralnego za nami!

  Forum na Rzecz Wolontariatu Senioralnego za nami!

  Podczas wydarzenia otwierającego tegoroczne działania senioralne w powiecie grójeckim przedstawiciele 20 klubów seniora debatowali o pomysłach na działania wolontariackie. Spotkanie zorganizowane przez Stowarzyszenie W.A.R.K.A. odbyło się 8 lipca br. w przestrzeniach Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce.

  Ideą lipcowego spotkania była integracja grup senioralnych z powiatu grójeckiego, tworzenie sieci aktywnych seniorów. Lokalizacja nie była przypadkowa, ponieważ Warka jest miejscem największej aktywności seniorów.

  Uczestnicy Forum czerpali inspiracje z doświadczeń Regionalnego Centrum Wolontariatu z Elbląga, które zaprezentowała Gabriela Zimirowska. Wspólnie zastanawiali się nad korzyściami płynącymi z realizacji takich działań oraz wymieniali się swoimi doświadczeniami w debatach stolikowych oraz podczas warsztatów.

  Bank czasu, przyjazny sąsiad, akcja 200 lat czy ciepły telefon to tylko niektóre pomysły działań wolontariackich, jakie wybrzmiały w efekcie przeprowadzonych warsztatów – mówi Agnieszka Łeszczyńska, koordynatorka projektu.

  Swoją obecnością seniorów wsparli przedstawiciele samorządu – Starosta Powiatu Grójeckiego Krzysztof Ambroziak oraz Wiceburmistrz Warki Teresa Knyzio. Włodarze podkreślili wartość tego, że Seniorzy – Aktywni Seniorzy Powiatu Grójeckiego – tak chętnie uczestniczą w życiu lokalnych społeczności i dali gwarancję, że z przyjemnością będą wspierać podobne inicjatywy.

  Spotkanie otworzyło projekt „Dobra Wola Drugiego Seniora”, który oprócz Forum zakłada przygotowanie seniorów do przeprowadzenia akcji wolontariackiej.

  Zadanie dofinansowane ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.

   

   

   

  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.
  Stowarzyszenie W.A.R.K.A.https://stowarzyszeniewarka.pl
  Nasza misją jest rozwój lokalny poprzez pobudzanie aktywności mieszkańców i promocję powiatu grójeckiego. Wizja Aktywność Rozrywka Kultura Alternatywa to hasła, których pierwsze litery tworzą nazwę organizacji i są drogowskazem przybliżającym jej cele i działalność.

  NAJNOWSZE

  NAJPOPULARNIEJSZE